„Je to tak. Proti Opavě máme nůž na krku a už musíme vyhrát. Soupeři před námi bodovali, vzdálili se nám v tabulce a pokud bychom měli ztratit i s Opavou, těžko si představit, jak bodujeme proti silnějším soupeřům,“ přitakává trenér karvinských hráčů Josef Halouzka.

Jeho tým ušel na druholigové cestě už značný kus. Bohužel v polovině ledna se ukazuje, že kádr na tuto soutěž nemá.
„Je tam půlka hráčů, která se snaží na sobě pracovat a která by snad druhou ligu hrát mohla, ale ta druhá by asi nejraději byla spokojena s návratem do krajského přeboru, kde by mohla vynikat. Hráči nemají na soutěž patřičnou výkonnost. Určité kvality tam jsou, ale tito hokejisté jsou prostě limitováni svou výkonností a dál se nemohou posunout,“ bylo znát z hodnocení trenéra Halouzky už otrávení z celkové situace. „Bohužel se ukazuje, že s ryzími amatéry se druhá liga hrát nedá. Vedení klubu to chtělo letos zkusit, ale zatím to nevychází,“ upřesnil.

Jeho mužstvo sehrálo v Uničově dvě vyrovnané třetiny. Nástup do té poslední jej ovšem zastihl v hrubé nekoncentrovanosti. Během deseti minut dostali Karvinští pět gólů a sesypali se. Zkušení borci domácích v čele s nestárnoucím Sršněm, který sám přihrával na tři góly, dokázali hrubky hostů potrestat. A třeba zrovna taková zkušenost v karvinském kádru chybí.
„Dostávali jsme branky po individuálních chybách, což se opakuje snad každý zápas. Dál se neposuneme, pokud hráče, kteří je dělají, nenahradíme kvalitnějšími. Bohužel to jde ztuha. Ne všechny posily, které získáme, dokazují, že si zaslouží být v sestavě. Jde vesměs o hráče, kteří se neuchytili v jiných druholigových klubech a proto jsou u nás,“ krčí rameny Halouzka.

Ten doufá, že když jeho tým sehrál proti Hodonínu jednu vyrovnanou třetinu a proti Uničovu dvě, tak zítra už proti Opavě snad odehraje rovnocenné utkání ve všech třech třetinách.
„Musíme se chytit, jinak to s námi bude nahnuté. Ale ten výkonnostní limit odbourat nemůžeme. Dost hráčů na soutěž zkrátka nemá, už jsme to v klubu pochopili a nedá se s tím nic moc dělat,“ poznamenal.
Karvinští v Uničově představili další nové tváře – Holušu či Krause. Momentálně usilují o 39letého Augustu. „Potřebujeme zkušené hráče do obrany. Nemůžeme dělat v defenzivě tolik chyb, protože pak soupeře střelecky nedoženeme. Jsme tým, který dá v utkání tak tři branky a víc jich prostě dostat nesmí,“ řekl Halouzka.

Sám by potřeboval, aby se k pár tahounům v mužstvu přidali i ostatní, jenže to je to, co se celou sezonu nedaří. „V posledním týdnu jsme se aspoň dali do kupy zdravotně. Ještě to zkusíme a uvidíme, co přinesou nejbližší dvě kola. Pak už bude asi jasno,“ zakončil Josef Halouzka.

Branky a nahrávky: 10. Martinka (Dobrý), 28. Martinka (Komínek, Srseň), 46. Martinka (Komínek, Dobrý), 47. Dalloš, 48. Cik (Sršeň), 50. Drdla (Sršeň), 51. Dobrý (Fromel) – 20. Chytil (Holuša), 30. Kraus (Palík, Mleko). Rozhodčí: Klimecký.

Karviná: Šafránek (Volf) – Palík, Kytka, Fendek, Kubala, Matejka, Suszka, od 21. Milch – Kraus, Mléko, Opravil – Škatula, Holuša, Chytil – Sabela, Hublík, Zakuťanský, od 21. Blatoň, Dušek, Bolek. Trenér: Josef Halouzka.

Další zápas hraje Karviná ve středu s Opavou.