Opavané se v derby ujali brzy vedení, ale vzápětí vyrovnal po pěkné kombinaci druhé formace Opravil – 1:1. Domácí dobře bruslili, hosté nezůstavali pozadu, a tak se hrál docela pohledný hokej. Ani v tomto duelu se obrana nevyvarovala kiksů, brankář Šafránek inkasoval v rozpětí 39 sekund hned dvakrát a vypadalo to špatně. Ale srdnatě bojující domácí měli tentokrát velkou touhu po vyrovnání. Ve 13. minutě se ideálně proháčkoval opavskou obranou Blatoň, byl podražen a následovalo trestné střílení. Sám Blatoň jej po skvělém blafáku proměnil a snížil na 2:3. Karviná ještě přidala na obrátkách, ale z mnoha šancí se ujala až dorážka Matejky – 3:3.

Ve druhém i třetím dějství měli domácí mírnou převahu, ale zůstalo jen u šancí. Obrovskou možnost jít do vedení promrhali Karvinští ve 27. minutě, kdy jel Blatoň další trestné střílení, ale tohle už neproměnil. Obě mužstva produkovala živý hokej, ale už s důrazem na obranu. Trenéři měli po divoké přestřelce v první části v kabině evidentně proslov k bránění svých hráčů. Bojovná hra pokračovala, také hosté si vytvořili pár dobrých možností, ale Šafránek byl na místě. Karviná už se neprosadila, a tak duel dospěl k remíze.

Branky a nahrávky: 7. Opravil (Blatoň, Fendek), 13. Blatoň, 20. Matějka (Opravil) – 5. Kříž (Kovalovský, Kocián), 11. Kříž (Kovalovský), 12. Suchánek (Černý, Měch). Rozhodčí: Jeřábek, vyloučení: 7:9, diváci: 400.
Karviná: Šafránek (Volf) – Augusta, Kubala, Matejka, Fendek, Suszka, Kytka, Milch – Glas, Mléko, Holuša – Kraus, Blatoň, Opravil – Sabela, Hublík, Zakuťanský – Vaštík. Trenér: Josef Halouzka.