První vážnější šanci zápasu si vytvořili hosté. Díky Řehořovi a snad i malému důrazu havířovských, kteří nedokázali několikrát zakončit, zůstalo skóre zápasu nezměněné. To už se ale nedalo říci ve 4. minutě, kdy jako blesk z čistého nebe působila akce Bakuse, který svým typickým způsobem zatáhl puk do útočného pásma. Jeho pokus sice ještě brankář Novotný vyrazil, ale následná střela Míky od modré už mířila do sítě – 1:0. V 7. minutě se k puku opět dostal Bakus, kterému Kubát a střela domácího kapitána téměř od modré se zatřepetala v síti nad lapačkou gólmana – 2:0. Novotný poté přenechal místo v brance Valentovi. Hosté tentokrát dokázali odpovědět. Velecký využil nepozornosti Milana Řehoře a skulinkou u levé tyče poslal kotouč do branky – 1:2. V 18. minutě po šanci Bakuse hráli domácí přesilovou hru. Tu využil Suk ušmudlanou střelou, kterou snad nikdo nečekal – 3:1.

Hosté začali po první přestávce aktivněji, jejich snaha ale přišla vniveč. Asi po třech minutách hry se ale k puku dostal výborně hrající Bakus, který zle zatápěl hostům v útočném pásmu. Jeho přihrávka zpoza branky dobře postavenému spoluhráči ale zůstala nezužitkována, Kopecký totiž trefil pouze brankáře do hrudi. Krátce nato rozhodčí poslal domácí do čtyř, ale Panteři byli vpřesilovce neškodní. Následovala série vyloučení, nejprve hosté za příliš mnoho hráčů na ledě, chvíli na to putovali do tří. Této šance se domácí chopili a Krupka zvýšil na 4:1. Ve 32. minutě se o další vzrušení postaral svou chybou Zdráhal, který ztratil puk v obranně třetině. Akci, která „zaváněla“ pátým gólem ale zázračně zastavil na poslední chvíli Valent.

Třetí třetinu se nejdříve hosté pokusili překvapit rozjeté domácí aktivní hrou. Z toho ale těží spíše domácí. Jenomže Hanzal v rychlé sólové jízdě nedokázal překonat brankaře, jako přes kopírák promarnil i šanci následující, když samostatný nájezd zakončil se stejným efektem. V sedmé minutě třetí třetiny se jihlavský Krupka rozjel do slibné šance, ale Peštuka po něm hodil hůl. Sudí proto nařídil trestné střílení. Bakus se své role ujal se vší parádou, před gólmanem provedl rychlou otočku a puk bekhendem poslal za překvapeného Valenta – 5:1. Radost z krásného gólu nezkalila ani branka Hulvy, který využil nekoncentrovanosti jihlavských a upravil na 5:2. Zároveň tak využil i končící přesilovou hru hostů. Domácí jakoby ukolébáni vývojem zápasu poněkud polevili, a v čase 51:27 zápas zdramatizoval Seman. Svým průnikem zakončeným přesnou střelou do pravého rohu branky snížil na rozdíl pouhých dvou gólů – 5:3. I po vynucené pauze způsobené vypadlým plexisklem byl Havířov aktivnějším týmem. Bezúspěšné dobývání jihlavské svatyně hosty přineslo oddechový čas Havířova. Jeho výsledkem byla hra bez brankaře s šesti hráči v poli. Takto zpestřenou hru ale využil jihlavský Hradecký a střelou do prázdné branky z poloviny kluziště zvýšil na konečných 6:3.

Ohlasy trenérů:

Jiří Režnar (Havířov): „Přijeli jsme sem hrát o šest bodů, ale bohužel se ukázala naše slabina, kterou jsou obránci. Domácí vyhráli po dobrém výkonu zaslouženě. “

Bedřich Ščerban (Jihlava): „My jsme spokojení s devadesáti procenty času hráčů na ledě. Měli jsme hru pod kontrolou. Těch deset procent jsme si vybrali v polovině třetí třetiny, kdy jsme museli hráče zklidnit a dostat hru znovu pod kontrolu. Ale jinak jsme s výkonem spokojeni.“

Branky: 7. a 47. z trest. střílení Bakus, 4. Míka, 19. Suk, 29. M. Krupka, 60. Hradecký - 8. Velecký, 48. Hulva, 52. Seman.
Vyloučení: 6:7.