Havířovští Panteři udolali Sarezu

Ostrava - Už od začátku prvoligového hokejového utkání mezi havířovskými Pantery a ostravskou Sarezou utkání předváděli hráči obou celků velice vyrovnaný a útočný hokej. Havířov nakonec o dva góly vyhrál.

26.1.2008

Panteři porazili Sarezu Ostrava i v prvním zápase v HavířověFoto: DENÍK/Libor Pristáš

První gólová šance přišla vpolovině páté minuty, kdy domácí Buček zahákoval Nováka a sudí Blecha nařídil trestné střílení. Havířovský obránce však nájezd neproměnil. Vnásledujících minutách se hra opět přelévala ze strany na stranu. Mírnou převahu měli hosté, proto se také radovali zprvní branky utkání. V17.minutě Velecký doslova propasíroval puk mezi Štěpánkovými betony.

Druhá třetina se nesla ve stejné duchu jako první. Rozdíl však byl vtom, že aktivnější byla Sareza, hlavně díky častým vyloučením Panterů. Vpolovině utkání šli hosté opět do čtyř. Vpočetní výhodě se před havířovskou brankou zorientoval nejlépe Řípa a bylo srovnáno. Domácí se poté dostali ještě do několika šancí, jenže stěmi si poradil výtečný Valent.

Lepší vstup do poslední části měli opět Ostravští. Tři minuty po jejím začátku totiž Dušek využil přesilovku a strhl tak vedení na stranu Sarezy. Havířov ale dokázal střelou Hulvy vyrovnat a poté díky Sikorovi izvýšit– 2:3. Panteři dostali domácí pod tlak a do vyložených šancí je již nepustili. Na konečných 2:4 upravoval do prázdné brányŠkoda.

Sareza– Havířov 2:4 (0:1), (1:0), (1:3), Branky: 28.Řípa (Najdek, Ovšák), 43.Dušek (Stránský, Palík)– 17.Velecký (Hulva), 47.Hulva (Seman), 50.Sikora (Huhto), 60.Škoda. Rozhodčí: Blecha– Kašík, Trunečka. Muž zápasu: Valent. Vyloučení: 7:9, navíc Zdráhal (HAV) 10min. Využití: 2:1. Voslabení: 0:1

Sareza: Štěpánek– Ovšák, Buček, Holík, Palík, Holuša, Vnenk, Vajda– Káňa, Najdek, Řípa– Červenka, Hubáček, Bokroš– Dušek, Novák, Stránský– Urban, Zdeněk. Trenér: Vavrečka.

Havířov: Valent– Varga, Peštuka, Lašek, Staněk, Huhto, Novák– Mikšan, Zdráhal, Strapáč– Rozum, Sochorek, Škoda– Seman, Hulva, Velecký– Giesel, Sikora, Niec. Trenér: Režnar.