Sobotní začátek nebyl pro domácí zkategorie těch povedených. V11.minutě vyslal mezi kruhy Vyčesaný Dočkala a ten otevřel skóre. Až od tohoto momentu se začali domácí zvedat. Po několika jejich příležitostech se dočkali ve 40.minutě vyrovnání. Po úspěšném buly Piskoře se do puku opřel Kinkor a gólman Matouška se jen smutně za sebe ohlédl–1:1.

Hokejové drama se rozuzlilo vzávěrečné třetině. Slezan si vytvořil tlak, který korunoval brankou Piskoř. Jenomže opár minut později se začínalo znovu. Po úspěšném vhazování vobranném pásmu Slezanu zasunul puk za záda brankáře Nováka Fúzik. Drama gradovalo, obrovskou šanci Třince zlikvidovalNovák.

V58.minutě udeřil Slezan. Po přihrávce Faksy si mezi obránce najel Piskoř– 3:2. Havířov poté sáhl ke hře bez brankáře, ale po chybné rozehrávce inkasoval zhole Koschatzkého čtvrtýgól.

Slezan Opava - Havířov Panthers 4:2 (0:1, 1:0, 3:1) Branky a nahrávky: 40.Kinkor (Piskoř), 42.Piskoř (Kinkor), 59.Piskoř (Faksa), 60.Koschatzký– 11.Dočkal (Vyčesaný), 44.Fúzik(Kulík