Mladí hokejisté Havířova v Opavě prohráli

Opava - Havířovští junioři extraligové utkání dobře začali, nakonec však po boji o gól prohráli.

27.1.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Páteční derby sHavířovem se začalo lépe vyvíjet pro Pantery. V6.minutě se kolem domácích obránců prodral Říčka a překonal iTrenčana– 0:1. Havířovské vstřelený gól očividně nabudil. Gólman Trenčan si tak nemohl na nedostatek práce rozhodně stěžovat, Opavští se ale postupem času začali dostávat do hry a měli išance. Tu největší Wolf ještě nevyžil, avšak ve 26.minutě bylo srovnáno. Za katr putoval hostující Hruška. Po přihrávce Wolfa se prosadil Chalupa– 1:1. Slezan si poté vytvořil převahu a před Šimkem bylo pořádné horko. Ve 37.minutě vyšla domácím další přesilovka a Wolf po akci Tichého sChalupou poslal Opavské do vedení–2:1.

Ive třetí třetině se hrálo podle opavských not. Ikdyž velkou gólovku měli iHavířovští. Haas se prodral až před Trenčana, vzakončení ale selhal. Deset minut před třetí sirénou přišel jeden zklíčových momentů duelu, kdy Guldův projektil skončil za zády překvapeného Šimka. Panteři se poté mocně snažili ovyrovnání, podařilo se jim ale pouze Haasem jen snížit na konečných3:2.

„SHavířovem jsme odehráli vyrovnanou partii. Soupeř dobře bruslil, ale my jsme ho začali od druhé třetiny přehrávat,“ řekl trenér Slezanu Karel Suchánek a pokračoval: „Jedním zrozhodujících faktorů bylo ito, že jsme zvládli disciplínu a taktickou stránku. Vítězství je zaloužené.“

Slezan Opava - Havířov Panthers 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 27.Chalupa (Wolf), 37.Wolf (Chalupa, Tichý), 50.Gulda (Grofek, Tošenovjan), 6.Říčka (Klimša), 60.Haas M. (Kudláček).

Autor: Roman Brhel