Havířovští Panteři udolali Sarezu

Ostrava - Už od začátku prvoligového hokejového utkání mezi havířovskými Pantery a ostravskou Sarezou předváděli hráči obou celků velice vyrovnaný a útočný hokej. Havířov nakonec o dva góly vyhrál.

27.1.2008

Panteři porazili Sarezu Ostrava i v prvním zápase v HavířověFoto: DENÍK/Libor Pristáš

První gólová šance přišla vpolovině páté minuty, kdy domácí Buček zahákoval Nováka a sudí Blecha nařídil trestné střílení. Havířovský obránce však nájezd neproměnil. Vnásledujících minutách se hra opět přelévala ze strany na stranu. Mírnou převahu měli hosté, proto se také radovali zprvní branky utkání. V17.minutě Velecký doslova propasíroval puk mezi Štěpánkovými betony.

Druhá třetina se nesla ve stejné duchu jako první. Rozdíl však byl vtom, že aktivnější byla Sareza, hlavně díky častým vyloučením Panterů. Vpolovině utkání šli hosté opět do čtyř. Vpočetní výhodě se před havířovskou brankou zorientoval nejlépe Řípa a bylo srovnáno. Domácí se poté dostali ještě do několika šancí, jenže stěmi si poradil výtečný Valent.

Lepší vstup do poslední části měli opět Ostravští. Tři minuty po jejím začátku totiž Dušek využil přesilovku a strhl tak vedení na stranu Sarezy. Havířov ale dokázal střelou Hulvy vyrovnat a poté díky Sikorovi izvýšit– 2:3. Panteři dostali domácí pod tlak a do vyložených šancí je již nepustili. Na konečných 2:4 upravoval do prázdné brányŠkoda.

Sareza– Havířov 2:4 (0:1), (1:0), (1:3), Branky: 28.Řípa (Najdek, Ovšák), 43.Dušek (Stránský, Palík)– 17.Velecký (Hulva), 47.Hulva (Seman), 50.Sikora (Huhto), 60.Škoda. Rozhodčí: Blecha– Kašík, Trunečka. Muž zápasu: Valent. Vyloučení: 7:9, navíc Zdráhal (HAV) 10min. Využití: 2:1. Voslabení: 0:1

Sareza: Štěpánek– Ovšák, Buček, Holík, Palík, Holuša, Vnenk, Vajda– Káňa, Najdek, Řípa– Červenka, Hubáček, Bokroš– Dušek, Novák, Stránský– Urban, Zdeněk. Trenér: Vavrečka.

Havířov: Valent– Varga, Peštuka, Lašek, Staněk, Huhto, Novák– Mikšan, Zdráhal, Strapáč– Rozum, Sochorek, Škoda– Seman, Hulva, Velecký– Giesel, Sikora, Niec. Trenér: Režnar.

Měli jsme obrovskou chuť vyhrát, říká gólman Valent

Hokejisté prvoligového Havířova mají opět důvod kradosti. Po dvou prohraných utkáních se konečně radovali ze tříbodového zisku. Jejich vítězství je oto cennější, protože porazili svého regionálního rivala zOstravy. Na třetí příčku Sarezy už Panteři ztrácejí pouhýbod.

Strůjcem havířovského úspěchu byl především brankář Michal Valent, který svými zákroky přiváděl ostravské hráče téměř až do nepříčetnosti. „Byl to super zápas. Na jednu stranu velilce těžký, ale myslím si, že diváci se dobře bavili. Vprvní třetině jsme Sarezu přehrávali. Moc šancí jsme jim nedali, až jsem byl trochu nervózní, že nemám co dělat. Ve druhé třetině náš tlak polevil a soupeř začal kousat.“

„Musím ale říct, že jsme měli obrovskou chuť zvítězit a ta byla zřejmě rozhodující. Podařilo se nám otočit na 2:3. Navíc jsme skvěle bránili a poslední minuty jsme si už pohlídali. Je skvělé, že jsme opět naplno bodovali,“ zářil radostí Valent.

Havířov však své vítězství neměl dlouhou dobu vůbec jisté. Život si Panteři komplikovali především nedovolenými zákroky. Sareza dokázala oba své góly vstřelit vpočetní výhodě. „Přesilovky jsou velmi zvláštní součást hry. Mě osobně ale dnes pomohly. Dostal jsem se díky nim do tempa. Kluci výborně bránili, hráli obětavě, padali do střel. Vyloučení se pak na druhé straně nevyplatilo Ostravě, když jsme dali gól na2:3.“

Strach neměl strážce havířovské svatyně ani ve chvíli, kdy se Sareza dostala do vedení. „Spíš nás ten gól povzbudil, než srazil. Víc jsme se semkli, snažili jsme se soustředit na naši hru a to se nám vyplatilo.“

Vítězství nad Ostravou má pro Pantery spíše šestibodovouo příchuť. Dostali se totiž do těsné blízkosti svého regionálního soupeře a třetí příčka tabulky je pro ně nadosah. „Bylo to pro nás těžké. Před tím jsme dvakrát prohráli a věděli jsme, že tento zápas musíme uhrát. To se nám ale naštěstí podařilo. Teď už musíme načasovat formu pro play off. Druhé místo je nereálné, ale pokud to půjde, určitě bychom chtěli postoupit ze třetí příčky. Musíme hrát dobrý hokej a vplay off se uvidí,“ zakončil Valent.

Výsledky 39.kola:

Beroun– Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Branky: 10.Tvrzník– 10.Rumpel, 23.Gajovský, 45.Boháč. Rozhodčí: Vampola– Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Lukačovič (Beroun) 10min. Diváci:1150.

Kadaň– Most 4:2 (2:2, 1:0, 1:0). Branky: 27.a 60.Buďa, 3.Bauer, 19.Spitzer– 6.Martínek ztr. střílení, 16.Zaťovič. Rozhodčí: Lacina– Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:13, Kadlec 10min.– Martínek 10min. a do konce zápasu. Využití: 2:1. Voslabení: 1:0. Diváci:570.

Havlíčkův Brod– Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1– 0:0). Branky: 2.P. Jelínek, 42.Hodek, rozhodující sam. nájezd Třetina– 5.Hruška, 56.Kočan. Rozhodčí: Kočí– Poruba, Vengrýn. Vyloučení: 6:6. Voslabení: 1:0. Diváci:1300.

Vrchlabí– Chomutov 6:5 (1:2, 3:1, 2:2). Branky: 23.a 26.Chaloupka, 20.Horčička, 27.Gengel, 52.Nevyhoštěný, 58.Plodek– 14.Polodna, 19.Bombic, 33.Chatrnúch, 57.Hašek, 60.Révay. Rozhodčí: Šír– Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:5, navíc Révay, Ťupa a Kostrourek (všichni Chomutov) 10min. Využití: 2:2. Diváci:1742.

Olomouc– Třebíč 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Branky: 53.Bouz– 20.a 50.Zahradník. Rozhodčí: Hradil– J. Novák, Škach. Vyloučení: 6:9, navíc Bordowski (Olomouc) 10min. Využití: 0:1. Diváci:1000.

Kometa Brno– Prostějov 2:3 (1:1, 0:0, 1:2). Branky: 10.Barus, 60.Černý– 17.Duba, 57.R. Pšurný, 60.Opatovský. Rozhodčí: Heribik– Hejduk, Klein. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. Diváci:5724.

Dukla Jihlava– Šumperk 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Branky: 2.M. Krupka– 26.Bařica, 45.Galvas, 60.Ambruz. Rozhodčí: Kubeš– Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci:1770.

Program 40.kola– středa 30.ledna: 17.30: BK Mladá Boleslav– HC Rebel Havlíčkův Brod, HC Most– HC Vrchlabí, KLH Chomutov– HC Berounští Medvědi, Havířov– Kometa Brno. 18.00: HC VCES Hradec Králové– SK Kadaň, Prostějov– HC Olomouc, Třebíč– HC Dukla Jihlava, Šumperk 2003– Ostrava.

27.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.