Se střílením gólů se Karvinští potýkají celou sezonu. Koneckonců – také jich mají na svém kontě suverénně nejméně z celé druhé ligy. Oproti předchozímu vítěznému utkání s Blanskem odjížděli svěřenci trenéra Halouzky do Přerova oslabeni o tři kvalitní a zkušené beky – ostravského kouče Vavrečku, Palíka a Augustu. Důvod byl jednoduchý, Sareza hrála ve středu rovněž zápas – svůj prvoligový.

První třetinu odehráli hosté velmi dobře a byli vyrovnaným soupeřem. Jenomže neproměnili čisté šance, jako například Holuša nájezd na brankáře.
Dobré představení ze strany karvinských hráčů gradovalo v polovině zápasu, kdy při přesilovce prováhal skvělou šanci Dušek. „Do poloviny utkání jsme byli lepší, ale neproměňujeme tutovky. Fendek, Mléko či Glas mohli skórovat, ale nedali jsme ani jednu šanci a byli potrestáni,“ podotkl kouč Josef Halouzka. Glasova rána se navíc odrazila od tyče a ven z brány. V čase 34:40 napřáhl Rusek a krásnou ranou poslal domácí do vedení.

Od té doby se začala lepit na karvinské hokejky nervozita. Mužstvo totiž nestřílí góly a na jeden nebo dvě branky se dá možná vyhrávat ve fotbale, ale ne v hokeji. A mančaft to pochopitelně cítí. „Navíc jsme začali doplácet na neplnění taktických pokynů především disciplinárního rázu. Měli jsme hodně vyloučených, domácí dali z přesilovek dva góly, i když ten poslední neměl ani platit,“ poukázal Halouzka na trefu přerovského Koláře, který dotlačil puk do sítě zpod Šafránkových betonů. Hned vzápětí dal sice Holuša čestný gól Karviné, ale to bylo málo.

„Chyběly nám zkušenosti vzadu a pak samozřejmě ofenziva, což je celosezonní problém. Výkon nebyl špatný, ale výsledky se odvíjí od branek a ty nedáváme,“ poznamenal Halouzka. Ten do zápasu postavil i ostravského juniora Kasalíka a nově také dorostence Wachtarczyka, který je už 44. hráčem, kterého Karviná v letošní sezoně použila.

Branky a nahrávky: 35. Rusek (Jelínek), 40. Ditrich (Hruška), 42. Kolář (Sprušil) – 43. Holuša (Suszka). Rozhodčí: Malíř, vyloučení: 7:16, využití: 2:0, diváci: 1 000.
Karviná: Šafránek – Kytka, Fendek, Kubala, Wachtarczyk, Milch, Suszka, Kasalík – Dušek, Holuša, Glas – Mléko, Blatoň, Fiala – Opravil, Sabela, Zakuťanský – Hublík, Škatula. Trenér: Josef Halouzka.
Další zápas hraje Karviná v neděli v Hodoníně.