TJ Šternberk – HC Orlová 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

„S útočnou potencí je to opravdu špatné. V obraně problémy nemáme, navíc teď jsme ještě posílili, takže musíme hlavně zlepšit koncovku. Bohužel hráči se pořád utápí v kličkách a zbytečných kombinacích,“ odkryl gró orlovského problému trenér Petr Česlík.

V úvodní třetině byli domácí v mírném tlaku, ale nevytěžili nic. Orlová dostala branku při hře čtyř proti čtyřem pár sekund před koncem, což ji rozhodně nepovzbudilo. Druhá část se nesla ve znamení značné převahy orlovských borců. Šternberk 17 minut pomalu nevyjel z vlastní třetiny, jenže ve 40. minutě dal důležitý gól na 2:0 z ojedinělé akce. „My jsme měli několik vyložených šancí na obrat, ale nic z toho. Nepřálo nám ani štěstí,“ posteskl si Česlík. Na mysli měl zřejmě situaci, kdy Kotásek před prázdnou bránou zlomil hůl a trefil tyčku. Místo vyrovnání pak přišela trefa domácího Kohúta.

I v posledním dějství byla střelba na domácí svatyni více než chabá. „Bohužel je to v hlavách hráčů. Musí se častěji nutit do střelby, teď už se to natrénovat nedá, hráči musí změnit přístup. Jen aby už nebylo pozdě,“ obává se kouč Orlové blížícího se konce soutěže. Orlovský klub si toho je vědom a na poslední chvíli upekl hostování brankáře Urbánka z Nového Jičína, který by měl být do konce sezony gólmanskou jedničkou týmu. Orlová by však potřebovala spíše někoho s brankovou potencí.

Branky a nahrávky: 20. Vlček (Kohút), 40. Kohút (Hrbatý, Stříteský), 60. Vlček – 43. Bindač (Kotásek).
Orlová: Šimko – Mintěl, Kudláček, Grussmann, Bavlšík, Jemelík, Golab, Matůška – Tomášek, Potočný, Stránský – Kotásek, Studený, Grygar – Bindač, Kraft, Tejkl. Trenér: Petr Česlík.
Další zápas hraje Orlová v neděli v Blansku.