První dvacetiminutovka však tomu moc nenasvědčovala. Přerov po úvodních dvou šancích udeřil v přesilovce a Hruška nedal Holešovi šanci – 0:1. Orlová bojovala, ale ve 14. minutě se trefil Jelínek a bylo to 0:2. Otřesení domácí pak vyrobili hrubku, gólman Holeš namazal svou rozehrávkou na gól Ruskovi a ten se mu poděkoval trefou na 0:3. Zdrceného Holeše následně nahradil mezi tyčemi Urbánek.

„I za tohoto stavu jsem hráčům pořád věřil. Naše první lajna sice dostala všechny góly, ale já věřil, že to odčiní,“ nezatracoval své hráče trenér Petr Česlík, jenž nechal pohromadě všechny útočné formace, které představil v posledním zápase v Blansku.

A ve druhé části se začaly dít věci. Orlovou podržel brankář Urbánek a brzy se dočkali gólu i domácí. Stránský vykřesal naději brankou na 1:3. Vzápětí měli Orli možnost přesilovky a využili ji. Brankáři Krejčímu doslova protekl mezi nohama do sítě puk z hole Šedivého. „Byl v tom kus štěstí, ale kluci mu šli naproti a dočkali se odměny,“ řekl k tomu kouč Česlík.

A jeho svěřenci váleli dál. Aktivním pohybem si vynucovali přerovské fauly a hosté nestíhali. Gólman Krejčí v další přesilovce nedovoleně hodil hokejku a následovalo trestné střílení. K jeho exekuci se postavil špílmachr Tomášek a vyrovnal. Stejný hráč mohl hned po vhazování přidat další gól, ale tentokrát nedal.

Do poslední části šly oba celky za nerozhodného stavu 3:3. V prvním vzájemném zápase v 9. kole na ledě Orlové měl Přerov také zápas skvěle rozehrán, vedl 3:1, ale domácí tenkrát srovnali a v poslední třetině dali vítězný gól na 4:3. V neděli se historie opakovala. Ve 43.minutě se po sérii kliček za brankou dostal puk na Tomáška, který jej rychle zametl za brankovou čáru – 4:3. „Poté už jsme se snažili soupeře ubránit, ale měli jsme opět štěstí, když v závěru hosté nedali tutovku do odkryté brány. Byla to ale také jediná naše chyba v této třetině. Ve vynikajícím utkání nás podržel gólman Urbánek,“ poznamenal k úrovni zápasu Česlík.

Branky a nahrávky: 25. Stránský (Studený), 26. Šedivý (Mintěl), 37. Tomášek (ts), 43. Tomášek (Potočný) – 8. Hruška (Ditrich), 14. Jelínek (Tomáš), 17. Rusek. Rozhodčí: Jeřábek, vyloučení: 10:8, využití: 2:1, oslabení: 0:1, diváci: 400.

Orlová: Holeš (17. Urbánek) – Mintěl, Mlynář, Bavlšík, Rejzek, Jemelík, Golab, Tluszczik – Tomášek, Potočný, Stránský – Šedivý, Studený, Grygar – Kravčík, Kraft, Kotásek – Bindáč, Tejkl, Fuks. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová ve středu v Hodoníně.