Dvě třetiny vyrovnaného zápasu plného faulů, vyloučení a následných přesilovek se vyvíjely zcela vyrovnaně. Na začátku třetí části však poslal hosty do vedení Loužek a dezorientovaná Karviná následně během 91 sekund inkasovala tři góly – první dva v rozmezí jedenadvaceti sekund. „Když utkání srovnám s tím, co jsme předvedli v Hodoníně, jednalo se o dva zcela rozdílné duely,“ načal své hodnocení trenér poražených Josef Halouzka.

Zatímco v Hodoníně vycházela Karviná proti kvalitnímu soupeři ze zabezpečené obrany a jen čekala na brejky, proti Uničovu musela hrát aktivně ona. „Kluci museli tvořit, tlačit se do šancí a to nám nevyhovovalo. Je pravda, že rozhodčí nám neuznal dva góly, nejspíše regulérní, ale byly tam i další šance, které jsme měli proměnit,“ neschovával se sympaticky za pochybení hlavního arbitra trenér Halouzka.

Dvě třetiny se Karvinským dařilo držet krok a vypracovávat si šance. „Kdybychom po dvou třetinách vedli o dva góly, vyvíjel by se zápas úplně jinak. Ve třetí části už jsme fyzicky odpadli. Kluci z ostravské Sarezy hrají dva zápasy ve dvou dnech, už jim dochází síly. Měl jsem pocit, že v závěru už nám chyběla bojovnost, nebylo to ono. Taková ta zarputilost, se kterou hráči chodili do osobních soubojů, ta nám scházela,“ postřehl kouč Karviné.

Na pohodě domácím určitě nepřidalo ani to, když během pár minut dostali čtyři góly. Za stavu 1:2 mohl okamžitě odpovědět Mléko, ale svou šanci nevyužil a následovala sprcha tří slepených branek. „Je to prostě stále o proměňování šancí. Když je nevyužijeme, těžko počítat s nějakými body,“ pokrčil rameny Halouzka.

Z třígólového komatu během půldruhé minuty už se Karvinští neprobrali. Zbraně ale neskládají. „Pořád věříme, protože Kroměříž furt prohrává. Už je to náš jediný soupeř v boji o udržení. Ostatní celky se už hodně vzdálily. Čeká nás teď těžký týden, ale oba soupeři, jak Opava, tak Šternberk, jsou hratelní a můžeme se zase přiblížit celkové jedenácté pozici,“ burcuje své svěřence Josef Halouzka.

Branky a nahrávky: 30. Glas (Novák), 59. Fiala (Sabela) – 7. Jurča (Handl), 46. Loužek (Drda), 49. Martinka (Komínek), 49. Jurča (Drdla), 50. Komínek (Dobrý). Rozhodčí: Škrobák, vyloučení: 9:16, využití: 1:1, diváci: 600.
Karviná: Šafránek (49. Volf) – Vavrečka, Fendek (od 23. Suszka), Augusta, Kubala, Kytka, Milch, Matejka – Novák, Holuša, Glas – Fiala, Mléko, Sabela – Zakuťanský, Blatoň, Opravil – Vaštík, Hublík. Trenér: Josef Halouzka.

Další zápas hraje Karviná dnes v Opavě.