„Bohužel v neděli to asi nebude jiné, protože Sareza už hraje 1. kolo play-off. Na druhou stranu si mužstvo dokázalo, že může hrát vyrovnaně i v takové sestavě, takže pro zbývající tři kola není nic ztraceno,“ věří pořád v zázrak v podobě záchrany Halouzka.

V utkání výborně zachytal Marek Volf, který dlouho držel šance svého mužstva. Do sestavy naskočili i dva junioři Kasalík s Ciupou. Oba hráli skvěle. Karvinští v Opavě odehráli velmi dobré dvě třetiny. Bojovali, proměňovali šance. Jenže taky se dopouštěli hrubek v obraně, které mladý tým Slezanu trestal.

„Vlastně všechny branky, které jsme dostali, padly po individuálních chybách jednotlivců. Pokaždé se na té brance podepsal někdo z našich hráčů více, než ostatní. Nebyla to systémová selhání,“ prozradil Halouzka.

Zásadní malér se stal na konci úvodní části, kdy Karviná dovolila soupeři v poslední minutě vyrovnat. „A ten gól byl hodně smolný, protože jsme si ho vlastně srazili do brány sami,“ hořekoval Josef Halouzka.

„Třeba v Hodoníně, kde jsme překvapivě vyhráli, se k nám paní Štěstěna přiklonila. Tam jsme proměnili vše, do čeho jsme se dostali, takže štěstíčko, které nám v dosavadním průběhu sezony ukazovalo spíše nepříznivou tvář, se k nám obrátilo čelem. Teď to bylo naopak,“ upozornil Halouzka, i když přiznal, že Opava byla v poslední části lepší, takže nejspíše vyhrála zaslouženě.

Slezanu se dokonce ve druhé dvacetiminutovce podařil obrat, karvinský Opravil ale srovnal na 3:3. „Soupeř byl o něco lepší v útočném pásmu, my jsme se ale nedostali ani k jedné přesilovce pět na tři, kdežto soupeř jich měl více. Po jedné nám dal gól,“ připomněl kouč SK. Když dostala Karviná domácí mladíky pod tlak, dovedla si vytvořit šance. Jenže jejich proměňování stále vázne. „Když jsme v předminulém kole vyhráli v Hodoníně, myslel jsem si, že to týmu pomůže k opětovnému nastartování. Ale předchozí porážka s Uničovem nás vrátila zase zpátky,“ smutnil Halouzka. Přesto nepropadá skepsi.

„Pokud zvládneme důležité utkání se Šternberkem, máme šanci. Nevěřím, že by se Kroměříž zvedla. Spoléhá na to, že my neuhrajeme už nic,“ předpovídá Halouzka. Do konce soutěže zbývají tři kola.

Branky a nahrávky: 13. Kovalovský (Grofek, Kocián), 20. Kovalovský (Grofek), 25. Černý (Kukol, Suchánek), 45. Měch (Grofek), 59. Chalupa (Kocián) – 5. Vaštík (Milch), 8. Zakuťanský (Opravil, Matejka), 36. Opravil (Fiala, Mléko).
Karviná: Volf – Augusta, Kubala, Suszka, Matejka, Kytka, Milch – Fiala, Mléko, Ciupa – Zakuťanský, Sabela, Opravil – Vaštík, Hublík, Kasalík – Paulus. Trenér: Josef Halouzka.

Další zápas hraje Karviná v neděli se Šternberkem.