Na osmou Opavu ztrácí nyní tři body a v neděli zajíždí na opavský led. Tam se rozhodne, kdo z této dvojice si play-off zahraje a pro koho naopak sezona skončí.

HC Orlová – HC Uničov 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)

Hokejisté HC Orlová pořádně oživili své naděje na účast v letošních vyřazovacích bojích.

Po sobotní výhře Kroměříže nad Opavou, která potěšila Orlovou a zaskočila Karvinou, bylo jasné, že případná výhra Orlů by jim dala slušnou naději poprat se ještě o účast v elitní osmičce. K tomu ale bylo zapotřebí vyřadit z postupové hry Uničov.

První dvě třetiny byly velmi opatrné, což vyplývalo z důležitosti zápasu. „Nikdo nechtěl udělat chybu, byl to takový nepěkný hokej,“ hodnotil úvodních 40 minut trenér Orlové Petr Česlík.

Jeho tým mohl před závěrečnou částí rozhodnout, vedl už 1:0, ale výsledek nepojistil. „Měli jsme asi tři vyložené šance, třeba Grygar trefil sám před prázdnou brankou jenom tyčku,“ vybavil si kouč Orlové. Nástup do poslední dvacetiminutovky byl divoký. Diváci se ještě nestačili usadit na svých místech a Uničov srovnal.

„Zase jsme prožili špatný nástup do třetiny, stejně jako v minulých kolech. Nevím už, čím to je. V šatně si pořád říkáme, abychom si dali pozor na začátek třetiny, hecujeme se a pak jdeme na led a dostaneme gól,“ kroutil nechápavě hlavou Česlík.

Naštěstí pro domácí za minutu už Orlová opět vedla. Jenomže to netrvalo dlouho, uběhlo sto sekund a zase to neplatilo. Když pak ve 46. minutě Komínek převážil misky vah na uničovskou stranu, vypadalo to s Orlovou bledě.

„Kluci ale prokázali vůli po vítězství. Ještě jednou se zvedli, srovnali a náš vítězný gól byl jen vyústěním maximálního tlaku, který jsme v posledních dvou minutách vytvořili na soupeřovu obranu,“ myslí si trenér Česlík. Pár vteřin před koncem totiž Studený vsítil tříbodový gól na 4:3.

Zajímavostí duelu byl rovněž fakt, že orlovský útočník Petr Tejkl, který figuroval v zápase v roli náhradníka, stihnul dát během svého šestisekundového pobytu na ledové ploše gól (na 2:1).

Ve 36. minutě byl totiž vyloučen Tluszczik na 5 minut + do konce utkání a trest za něj šel odsedět právě Tejkl. „Moc nadšený nebyl, ale já jsem mu cestou říkal, že je vytuhlý a dá gól. Někdy to tak bývá,“ smál se po zápase Petr Česlík.

Ukázal se býti dobrým prorokem, protože ve 41. minutě, kdy trest vypršel, vjel Tejkl na led, následoval unikajícího Tomáška a nakonec dorazil do sítě jeho vyraženou střelu. Tejkl by tak s průměrem 600 gólů na zápas musel nyní patřit do meziplanetární Guinnesovy knihy rekordů…

Branky a nahrávky: 27. Studený (Grygar), 41. Tejkl (Studený), 50. Tomášek (Kudláček), 60. Studený (Tomášek) – 41. Frömel (Komínek), 42. Dobrý (Komínek, Šimek), 46. Komínek (Dobrý).

Orlová: Holeš – Mintěl, Kudláček, Bavlšík, Rejzek, Jemelík, Tluszczik, Golab – Tomášek, Potočný, Kotásek – Šedivý, Studený, Grygar – Kravčík, Kraft, Bindač – Tejkl. Trenér: Petr Česlík.