„Jednání se sponzory a našimi obchodními partnery jsou zdlouhavá. Musíme vše pečlivě zvážit, existuje řada alternativ, jakým způsobem bude zajišťování prvních dvou týmů, čili mužů a juniorů, v Orlové fungovat,“ podotkl předseda orlovského klubu Vítězslav Víteček.


Orlová by měla letos vstoupit do druhého roku jakési „konsolidační pětiletky“, ve které bude smazávat dluhy z let minulých. Loni druholigový ročník zvládla. Dokonce po všech problémech útočila na postup do play off.


Důvěru pro nastupující ročník II. ligy dostalo znovu trenérské duo Petr Česlík – Radomír Grimm, které by rádo minimálně navázalo na umístění předešlého týmu v uplynulé sezoně. Otázkou je, jaký kádr bude mít Orlová k dispozici letos.


Kompletní tvář kádru se totiž neustále formuje. Hráči přicházejí i odcházejí, jsou dojednávány střídavé starty a podmínky s jednotlivými prvoligovými hráči. Probíhá doplňování z okolních klubů (Vítkovice, Třinec, Havířov, Sareza Ostrava).


A například brankář Michal Holeš, dlouhou dobu opora v bráně Orlů, si to v minulém měsíci namířil do předního celku soutěže z Hodonína.
„Odchod Holeše je asi nejzajímavější z pohledu orlovského fanouška, ale jsou tu další změny. Museli jsme přikročit k obměně kádru, takže v nové sezoně se v našem dresu představí řada nových obránců i útočníků. Na některá jména si ale počkejme, neradi bychom odkrývali karty ještě před započetím soutěže,“ podotýká kouč orlovského celku Petr Česlík.


A nyní k přípravě: muži zahájili letní přípravu koncem května, trénovali čtyřikrát týdně. „Příprava byla rozplánována na pět týdnů a musím konstatovat, že jsem byl velice mile překvapen účastí hráčů na trénincích. Byla to totiž hlavně tvrdá dřina, přesto kluci chodili pravidelně a strávili hodiny v posilovně, kde nabírali fyzičku. Po letní přípravě následoval led a i tady mám z přípravy velmi dobrý pocit. Holt přístup hráčů k tréninkům dělá hodně. To je pak potěšení s kádrem pracovat,“ pěl superlativy na letní přípravné období kouč mužstva Petr Česlík.


Ten má nyní k dispozici skutečně početný kádr hráčů, z nichž se ještě bude dost hráčů vyřazovat. „V kabině je pohoda, začíná se tvořit parta. Odešlo dost hráčů, noví se dávají dohromady s ostatními,“ glosoval Česlík aktuální dění v kabině.


Jeho svěřenci nedávno remizovali na ledě Valašského Meziříčí 2:2 (góly Minařík, Potočný), odveta s Valachy je na programu tento pátek 22. srpna od 18 hodin na orlovském zimním stadionu.