Bobři Val. Meziříčí - HC Orlová 8:5 (2:2, 4:3, 2:0)

Vynikající soupeř, jenž by se měl letos pohybovat ve špičce druholigové tabulky, čekal ve středečním vloženém 2. kole na hokejisty HC Orlová. Ti se statečně drželi a úvodní dvě třetiny byli více než vyrovnaným soupeřem. Ba dokonce byli lepší. „Byly to takové střelecké manévry, kdy kluci zahájili v ofenzivě ve velkém stylu, ale postupně jsme ztráceli před brankovištěm soupeře jiskru,“ přiblížil duel na ledě Valašského Meziříčí trenér Orlové Petr Česlík.


Pokud chce někdo najít zlomový moment celého střetnutí, pak to nebude tak těžké. Ještě tři minuty před koncem druhé třetiny vedli Orli 5:3. Následovala tři střídání, tři góly a definitivní obrat.


„Domácí se dostali do laufu, pak přišla přestávka a zpět do hry už jsme se nedostali,“ smutnil Česlík. Zápas na straně domácích rozhodly silné individuality. Hráči jako Sochorek, Šebesta nebo Tatarčík si vzali v rozhodujících chvílích zápasu puk na své hole a předvedli finální akci.


„Takoví hráči nám zatím chybí, ale já věřím tomu, že v průběhu sezony i nám podobné typy hokejistů vykrystalizují. Jádro týmu je zdravé, sehráli jsme jen nešťastné utkání s tříminutovým obratem, který nás poznamenal psychicky a který také rozhodl. Jinak mužstvo bojovalo a bylo favoritovi kvalitním protivníkem,“ pochválil svůj tým i po porážce trenér Česlík.


Ten nyní doufá, že se Orlová opět vrátí ke své hře z prvního domácího zápasu proti Šumperku. V neděli totiž čeká Orly neméně zkušený soupeř – další tým na Š, tentokrát Šternberk. A měl by přijet i s bývalým hráčem Orlové Danielem Tomáškem.


Branky a nahrávky: 7. Martiník (Krisl), 20. Dvořák (Krisl), 21. Tatarčík (Matějný), 37. Zientek (Dvořák), 39. Tatarčík (Dvořák), 39. Šebesta (Kratěna, Sochorek), 49. Šebesta, 51. Sochorek – 2. Studený, 13. Kraft, 27. Škatula (Potočný), 31. Mintěl, 36. Škatula. Rozhodčí: Váňa, vyloučení: 11:11, využití: 3:2, oslabení: 1:0, diváci: 380.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Prokop, Kudláček, Machálek, Vydra, Golab, Urbánek – Grygar, Studený, Samiec – Škatula, Potočný, Minařík – J. Dušek, Kraft, Kotásek – Lukaštík, Blatoň, Chomič. Trenér: Petr Česlík.