HC Orlová – Technika Brno 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

„Musím říct, že hosté byli zatím nejtěžším soupeřem, se kterým jsme se v průběhu letošní sezony střetli,“ vysekl Jihomoravanům poklonu trenér domácích Orlů Petr Česlík.


Brňané se představili jako bruslařský i technicky vyspělý tým, který nedal Orlové nic zadarmo. „I v oslabení nás ve čtyřech napadali a my měli problémy,“ přiblížil Česlík.


Přesto byli domácí v první třetině jasně lepší a mohli vést klidně 3:0. Místo toho přišlo pár vteřin před koncem první třetiny vyrovnání z hole Habrovce.
„Ale já jsem možná byl za ten gól i rád. Kluky to aspoň udrželo v koncentraci a soustředěnosti po celý další průběh zápasu. S výkonem, jakým se teď prezentujeme, jsem totiž nepochyboval o tom, že zdoláme i tohoto neoblíbeného soupeře,“ zmínil zajímavost Petr Česlík.


Orlová pokračovala v důsledné hře i ve zbytku zápasu. Vydra a Kraft jí zařídili vedení 3:2 a když přidal Studený čtvrtou trefu, byla na dobré cestě ke třem bodům.


„Musím kvitovat, že naši neměli strach o výsledek jako v minulých zápasech. Hráli pořád to, co jsme od nich čekali, skvěle si plnili na ledě své úkoly. Soupeř sice snížil na 4:3, ale naše zodpovědná hra dozadu mi udělala radost. Nějaké chyby tam byly, ale ty budou pořád. Je to hokej a ne karty,“ pochválil svůj tým Česlík.


Brňané se do hry dostali v pětiminutové přesilovce za nechtěné krvavé zranění, ale v závěru této početní výhody se sami dostali do problémů i oslabení. Orlová se vymanila z tlaku, Vydra mohl dokonce zkompletovat hattrick. Nepovedlo se, ale zasloužené vítězství jistil minutu před koncem ostrostřelec Škatula.


Orlová doma porazila Techniku po dlouhých pěti letech. Měli to hráči v hlavách? „Možná ano, ale jen pár. Zbytek kádru je nový, ty to nijak nesvazovalo. A komplex jsme konečně prolomili. Teď už to je pro nás jen taková statistická zajímavost,“ usmíval se nad prolomením brněnské bariéry kouč Petr Česlík.


Před dalším těžkým utkáním zůstává jeho tým v pokoře. „Rozjezd se nám vydařil, ale největší chyba by teď byla myslet si, že už se nám nemůže nic stát. Každý protivník v soutěži je těžký, musíme mít respekt ke každému, zvláště při utkáních venku,“ upozorňuje trenér HC Orlová.


Branky a nahrávky: 12. Vydra (Studený), 22. Vydra (Grygar), 26. Kraft, 30. Studený (Vydra, Grygar), 59. Škatula (Studený) – 20. Habrovec, 25. Korotvička (Šebek), 36. Karlíček (Liška).
Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Kudláček, Machálek, Golab, Urbánek, Mrázik – Grygar, Studený, Kraft – Minařík, Potočný, Škatula – J. Dušek, Blatoň, Kotásek – Lukaštík, Samiec, Chomič. Trenér: Petr Česlík.
Další zápas hraje Orlová ve středu v Uničově.