HC Orlová - Žďár n. S. 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Neznámý soupeř z Vysočiny přijel do Orlové s výtečným gólmanem Vajnerem. „Ten nás vychytával. Čekali jsme od hostů, že nás pozlobí více, ale dá se říci, že jsme jej výrazně přehráli. Dosavadní postavení Žďáru v tabulce bych hledal v souvislosti s faktem, že odehrál zápasy spíše se slabšími soupeři. Měli jsme vyhrát aspoň 7:2,“ podotkl kouč Orlové Petr Česlík.


Obrovskou překážkou byl pro domácí hráče gólman Vajner, dvojka na soupisce prvoligové Jihlavy. Orlovští jako obvykle perfektně bránili a před vlastními diváky předváděli pohledné a účelné kombinace. Po první části zaslouženě vedli 2:0 a skóre mohlo být daleko vyšší.


„Tak to zřejmě vnímali i samotní hráči, protože ve druhé třetině šel náš výkon rapidně dolů. Kluci si mysleli, že soupeře rozstřílíme 10:0 a podle toho to na ledě vypadalo. Každý si chtěl dát gól, soupeř ale snížil a my se trápili,“ podotkl Česlík.


V kabině proto své svěřence rázně upozornil, aby se vrátili ke hře z úvodní části. A hráči poslechli. Už zase zodpovědně bránili, útočníci pomáhali obráncům v defenzivě a soupeř neměl nárok.


„Provedli jsme kosmetické změny v sestavě a dvěma rychlými góly rozhodli. Soupeře jsme výrazně přestříleli, hosty zachránil od debaklu jejich brankář,“ rekapituloval kouč Orlů další domácí výhru, kterou nepřekazil ani hostující Plachý v pětiminutové přesilovce.


Zítra čeká Orlovou prestižní derby v Opavě. „Já tvrdím, že Opava je jeden z nejlepších celků v naší soutěži a taky to začíná potvrzovat. Tým je spolu tři roky, má mladé hráče, kteří se spolu znají z dorostu i juniorky, bude to těžký zápas,“ míní Česlík.


Od stanovené taktiky, která Orlové přináší bodové zisky, by ale ustupovat nechtěl. „Já už tomu neříkám ani moc taktika, protože dneska 90% mužstev ve všech soutěžích hraje podobným stylem, kdy se hlavně svědomitě brání. Bez zodpovědné a organizované obrany už dnes neuspějete ani v krajském přeboru,“ podotýká Česlík.


„Říkám tomu spíše herní tvář mužstva. Jde o to, jakým stylem se prezentujeme. Je to hodně o přístupu hráčů k zápasům i tréninkům, ale samozřejmě se budeme snažit o bojovný, rychlý a zodpovědný hokej,“ dodává orlovský trenér.


A jak by zatím ohodnotil svůj tým po sedmi kolech? „Jsme teď sice nahoře, ale dosavadní výsledky nepřeceňujeme. Stačí dvakrát prohrát a jste zase dole. Nadále budeme přistupovat ke každému soupeři s respektem a ke každému zápasu s pokorou. V Opavě nás čeká vlastně zápas o pět bodů, jelikož se střetnou sousedi v tabulce. Úcta k soupeři tam musí být,“ zakončil Česlík.


Branky a nahrávky: 9. Samiec (Škatula), 15. Minařík (Škatula, Potočný), 51. Škatula (Potočný, Samiec), 52. Urbánek (Blatoň) – 34. Štěpánek (Vránek, Moščic), 60. Plachý (Moščic).


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Malchárek, Urbánek, Golab – Grygar, Studený, Kraft – Škatula, Potočný, Minařík – J. Dušek, Samiec, Kotásek – Blatoň, Chomič. Trenér: Petr Česlík.