Až do stavu 5:1 se opakoval i sled branek, pochopitelně jenom v odlišných minutách. Havířovští Panteři se do nováčka zakousli hned od úvodních minut a v sedmé minutě se ujali vedení Veleckým, který prostřelil Šrámka mezi betony. A za dvě minuty bylo pro hosty ještě hůř, když na 2:0 zvýšil Zeliska. Stejně jako proti Vrchlabí se Chrudimští na začátku druhé třetiny osmělili a ve 26. minutě Stavenský korigoval na 2:1. Jenže zanedlouho přišla smolná tříminutovka, po níž soupeř odskočil na hrozivých 5:1, když využil tři přesilovky.

Při tak jasném vedení si domácí zřejmě mysleli, že se jim nemůže už nic stát, avšak hluboce se mýlili. Svěřenci trenéra Martina Hostáka se konečně začali zbavovat „vrchlabského bacilu“ a domácí aktéři se nestačili divit, jak v jejich svatyni přibývá puk za pukem. V rozmezí od 35. – 47. minuty nasázeli šokovanému soupeři šest gólů a rázem byl stav 5:7. Moravané si pochopitelně nechtěli nechat proklouznout očekávané vítězství pod prsty a v 54. minutě Velecký snížil na rozdíl jediné branky. Při jejich následném zoufalém tlaku v 57. mihnutě ujela dvojice chrudimských hráčů a kapitán Zadina své barvy opět uklidnil zvýšením na 6:8. Havířov se ještě pokusil o více než minutovou power play, ale nic zlého se nováčkovi již nepřihodilo, a tak po bláznivém průběhu zápasu vydoloval další nečekané tři body z cizího ledu.

Havířov – Chrudim 6:8 (2:0, 3:4, 1:4) 7. Velecký (Štefanka), 9. Zeliska (Daneček, Hlouch), 29. Vozdecký (Piecha), 31. Seman (Vozdecký), 32. Brynecký (Najdek, Hegegy), 54. Velecký (Vala) – 26. Stavenský (Šeda), 35. Kolář (Zadina, Toužimský), 37. Martinec (Zadina), 38. Šeda (Král, Stavenský), 43. Bláha (Suchý), 45. Stavenský, 47. Vyskočil (Král), 57. Zadina (Martinec, Toužimský). Rozhodčí: Buchta – Klein, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváků: 891. Třetiny: 2:0, 3:4, 1:4.

HC Havířov Panthers: Čech (45. Valent) – Štefanka, Evan, Huhto, Novák, Hegegy, Štěpánek, Klimeš – Seman, Vala, Velecký – Sikora, Piecha, Vozdecký – Brynecký, Najdek, Strapáč – Daneček, Zeliska, Hlouch – Haas.
HC Chrudim: Šrámek (32. Němec) – Kolář, Toužimský, Šafařík, Suchý, Vyskočil, Kuncl, Daňo – Stavenský, Zohorna, Semorád – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Král, Šeda – Bláha, Beránek, Bělohlávek.