HC Rožnov p. R. – SK Karviná 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Karvinští čekali nejspíš lehkou záležitost, ale to se tedy dost spletli. Domácí od začátku hráli s velkým nasazením, bojovali o každý metr ledu a snažili se co nejvíce znepříjemnit favoritovi soutěže život. Karviná šla do vedení v 7. minutě, kdy po asistenci Kytky nezaváhal Kravčík – 0:1. Domácí to ale nijak nerozházelo a i nadále hráli s velkou chutí. Ve 13. minutě srovnali a ani v dalším průběhu to vůbec nevypadalo, že hraje poslední s prvním.

Ve druhé třetině to byli zase hráči Rožnova, kteří udávali tempo hry a vytvářeli si optickou převahu. Šance, které měli, však končily u brankáře Volfa, který znovu chytal bezchybně. Karvinou poslal do vedení v přesilové hře opět Kravčík, houževnatí domácí však po necelých dvou minutách odpověděli brankou na 2:2. Hosté znervózněli.

Ve třetím dějství se hrál hokej nahoru dolů. Oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu. Domácí se v přesilovce usadili v obranné třetině Karviné a v závěru přesilové hry šli poprvé v zápase do vedení – 3:2. Trenéři Karviné za tohoto stavu rozházeli sestavu s jasným cílem – otočit skóre.

Hosté si pak skutečně velký tlak vytvořili, ale bez brankového efektu. Hrozbu ztráty bodů na ledě posledního týmu tabulky odvracel až v 56. minutě svým hattrickem Dan Kravčík. Tomu předcházela ideální nahrávka brankáře Volfa na L. Rosůlka, který předložil Kravčíkovi ideální příhru – 3:3.

Tři minuty před koncem byl vyloučen domácí hráč a Karviná v přesilovce udeřila. Slovo si vzal kanonýr Luka a po skvělé asistenci Zakuťanského dokonal obrat střelou do prázdné branky – 3:4. Zdecimovaní domácí pak inkasovali z Lukovy hole ještě jednou při neúspěšné power play.

„Dnes musím vyzvednout dobře hrající domácí celek, který ukázal, jak se má bojovat o body. V našem týmu lze pochválit gólmana Marka Volfa. Mužstvo ale jinak nepodalo optimální výkon. Po změnách v sestavě za stavu 3:2 pro domácí v závěru utkání jsme soupeře přehráli a se štěstím strhli vítězství na svou stranu,“ hodnotil perně vydřené oba body hlavní kouč mužstva Pavel Zemánek.

Branky a nahrávky SK: 7. Kravčík (Kytka), 28. Kravčík (Rosůlek), 56. Kravčík (Volf, Rosůlek), 58. Luka (Zakuťanský, Hanke), 60. Luka (Rosůlek). Rozhodčí: Dobeš, vyloučení: 6:8, využití: 1:2, diváci: 100.
Karviná: Volf – Kytka, Slowik, Kubala, T. Vaštík, Milch, T. Zemánek, Tluszcik, Suszka – Kravčík, D. Vaštík, Rosůlek – Smeták, Zakuťanský, Hanke – Zaoral, Sabela, Luka – Kuneta, Král, Varga. Trenéři: Pavel Zemánek a Petr Vaštík.
Další zápas hraje Karviná v sobotu ve Studénce.