HC Orlová – Bobři Valašské Meziříčí 4:3 po prodl. (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Parádní zápletku nabídlo další kolo druhé hokejové ligy. Orlovští hráči v něm doma zdolali lídra z Valašského Meziříčí famózním obratem v samém závěru utkání.

Zápas nabídl divákům skvělé představení z obou stran. Orlová nastoupila výtečně, byla v pohybu a dobře bruslila. Pak ji na chvíli zmrazil přesilovkový gól Vargy, který domácí překvapil.

„Ale otřepali jsme se a kluci začali soupeře herně převyšovat. Myslím, že jsme zaslouženě otočili na 2:1,“ rekapituloval první dějství pohledného hokeje hlavní kouč Orlové Petr Česlík.

Ve druhé části měli zase navrch hosté. Do sedla je posadil vyrovnávací gól Vaněčka, po němž orlovští borci přestali bruslit a vyrovnaný stav 2:2 odpovídal tomu, co se dělo na ledové ploše. Pořád to byl ale výborný hokej.

Ten pokračoval i ve třetí části, kdy měli mírně navrch opět domácí, ale nevyužili dvě přesilovky hned z kraje třetiny a pak inkasovali smolný gól, kdy Šebesta překvapil brankáře Šafránka. „Dušan čekal střelu někam nahoru, ale Šebestovi puk spíš nechtěně sjel po holi a byl z toho gól na 2:3,“ litoval trenér Česlík.

Orlovští fandové však mohli být klidní i v tuto chvíli. Zřejmě se zase těšili na nějaký ten gól v posledních sekundách zápasu a on skutečně znovu přišel!
„Věřili jsme pořád, že to uhrajeme. Poslal jsem na led hráče, u kterých jsem předpokládal, že budou vědět, jak rozehrát přesilovkovou kombinaci v power play. Samozřejmě, že v tom byl i kus štěstí,“ vyprávěl Česlík poté, co si vzal oddechový čas.

Zkušený Prokop pak na modré čáře nezazmatkoval, poslal touš před bránu, kde jej jemně tečoval Vydra a půl minuty před koncem nasměroval zápas do pětiminutové prodloužené.

A v něm pak sám po dvou a půl minutách rozhodl! A dokonce v oslabení. Diváci viděli i v nastavení útočně laděný hokej.

„Jsem zastáncem toho, že v prodloužení, kdy se hraje čtyři na čtyři, by se měl divákům servírovat útočný hokej, nehrát žádného zanďoura. Na ledě je mnohem více prostoru, tak proč ho nevyužít,“ podotkl Česlík. I zde měli domácí štěstí, to však, jak známo, přeje odvážným, což ve středu Orlová byla.
I v oslabení, kdy šli domácí do třech, měl Kotásek za úkol útočit, vyslal na Krumpochovu klec střelu a Vydra byl opět včas na správném místě – 4:3.

Branky a nahrávky: 2. Blatoň (Kotásek, Kudláček), 18. Kraft (Mintěl), 60. Vydra (Prokop), 63. Vydra (Kotásek) – 4. Varga (Martiník, Tatarčík), 34. Vaněček (Šebesta), 49. Šebesta (Vaněček).
Orlová: Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Golab – Grygar, Blatoň, Minařík – Škatula, Potočný, Lukaštík – Zaoral, Kraft, Kotásek – Samiec , Studený, J. Dušek – Grept, Chomič. Trenér: Petr Česlík.
Další zápas hraje Orlová v neděli ve Šternberku.