Prvoligoví hráči karvinského Inteva budou o tomto víkendu v domácím prostředí útočit na vedení v tabulce. Již dnes doma přivítají ambiciozní Vsetín, zítra je pak čeká ještě těžší protivník – Malenovice.


Svěřenci trenéra Vladimíra Sýkory se znovu dotáhli na špičku soutěže po těžkém zápase v Třinci, který vyhráli 2:1. V derby nad svým regionálním rivalem se jim daří, neboť zvládli úspěšně už první vzájemné měření sil v Karviné.


V tomto souboji zachytali oběma stranám perfektně oba gólmani. Především karvinský Blucha má momentálně fazonu a není důvod měnit v tuto chvíli brankáře.


„Loni byl Blucha dvojkou, poctivě s námi odjezdil všechny zápasy, i venku, a nyní je zaslouženě odměněn za svou pracovitost. Zdá se, že je to psychicky odolný gólman. Každopádně v Třinci chytal fantasticky a podržel nás,“ pochválil mladého gólmana trenér Sýkora.


Ten označil výhru svého mužstva jako víceméně šťastnou. „V zápase nevyhrál lepší, ale hlavně šťastnější tým. Zase jsme do Třince jeli jen v malém počtu a říkali jsme si, že nesmíme prohrát, protože to by nám už Třinec v tabulce výrazněji odskočil. Povedlo se,“ radoval se Sýkora.


Ve vyrovnané první třetině měli trošku navrch hosté. Na domácího gólmana Heczka, jenž loni Karviné pomáhal v extralize, jednou vyzráli. Také třinecký brankář chytil v zápase řadu střel, na tu Řehůřkovu šťastnou ale nereagoval.


„Heczko je vynikající gólman, který nepouští laciné branky. Když vidí, vše chytne. Proto jsme měli za úkol cpát se do brankoviště, clonit mu,“ vysvětlil taktiku Sýkora.


Za druhou třetinu už ale chválit nemohl, neboť Karvinští se znovu nechali zbytečně vylučovat a dovolili soupeři převzít iniciativu. Ten zaslouženě srovnal. V poslední patnáctiminutovce Intevo opětovně podržel famózní Blucha a jeden ze dvou dorostenců v sestavě Dittman ušmudlaným gólem rozhodl o cenném vítězství.


„Kromě Dittmana s námi jel i Pilch. To jsou oba mladí kluci, univerzálové, kteří mohou naskočit do útoku i do obrany. Hrají zároveň za extraligový celek starších dorostenců a oba jsou mu oporami. Myslím, že jim v mnohém prospělo, když s námi loni hráli extraligu mužů. To je neocenitelná zkušenost,“ podotkl na adresu obou karvinských nadějí Vladimír Sýkora.


Nyní čeká Intevo víkendový dvojblok silných soupeřů. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná, a tak doma musíme každopádně vyhrávat. Když neprohrajeme, bude to dobré. Z vyrovnané pětice si jen čtyři zahrají play off a my chceme být mezi nimi,“ upozornil na závěr Sýkora.


HBC Třinec – Intevo Karviná 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky Inteva:
Řehůřek, Dittman
Karviná: Blucha – Folwarczný, Komendir, Tomiczek, Zaremba – Kurz, Kijonka, L. Kubica – Řehůřek, Pavlíček, M. Kubica – Dittman, Pilch. Trenér: Vladimír Sýkora.