Člen první formace, orlovský bek Karel Vydra, se stal ve středu mužem utkání, když pár sekund před koncem šlágru kola s Valašským Meziříčím vyrovnal na 3:3 krásnou tečí Prokopovy nabídky a v pětiminutovém prodloužení sám rozhodl o zisku dvou bodů pro orlovský celek.


Není divu, že na ledě potom vydržel z křepčících domácích hráčů nejdéle. Společně s gólmanem Dušanem Šafránkem dováděli na ploše pro orlovské diváky.


To jsou asi velmi příjemné pocity, vychutnávat si takto vítězství nad vedoucím týmem tabulky poté, co jste se stal hrdinou zápasu…


Určitě a hlavně po tom nepodařeném začátku z mé strany, kdy jsem nehrál podle vlastních představ. Pak jsem se to snažil mužstvu vrátit a vyšlo to nakonec tak, že jsem dal dvě branky. Paráda.


Dvě akce v samotném závěru zápasu nabídly vaše dva pěkné góly. Jak jste se z pozice beka vůbec ocitl před bránou soupeře? Takhle se tomu na tréninku věnujete?


Ne, to nebyly nacvičené situace, zkrátka to zrovna v tom čase vyplynulo ze hry a z našeho tlaku, který jsme při power play měli. Trenér si vzal za nepříznivého stavu 2:3 time a vysvětlil nám, co máme na ledě dělat. Spolu s Prokopem a Mintělem jsme šli do závěrečného finiše jako tři beci a já měl za úkol rozbíjet obranný val Valašského Meziříčí, napadat protihráče. Odražený puk se pak dostal na modrou čáru, kde Prokop vystřelil a mně se jej podařilo tečovat. Trenér mi na power play věřil, poslal mě tam a jsem rád, že jsem se mu mohl odvděčit.


Pro brankáře jsou takové teče mnohdy horší než pořádná dělovka, je to pravda?


Někdy se, pravda, stane, že tečovaný puk zasáhne zrovna brankáře. Je to také hodně o náhodě, jak se vám puk podaří tečovat. Když to gólmana mine a letí do branky, je bez šance. Dneska to naštěstí vyšlo a jsme za to rádi.


Dneska jste rovněž mohli všechny znovu přesvědčit o tom, že se nevzdáváte a bojujtete do závěrečných sekund. Takhle to vyšlo už poněkolikáté…


Je to skvělý pocit, takhle otočit zápas. Můžeme si jen přát, aby nám to vydrželo a my mohli v podobném trendu pokračovat.


Tuhle sezonu jste doma de facto neporazitelní. V čem tkví síla vašeho týmu v domácím prostředí?


Myslím si, že publikum je naším šestým hráčem. Je úžasné a dokáže nás vyburcovat. Před našimi fanoušky se nám hraje mimořádně dobře a věříme si s nimi na každého. Budeme se snažit, abychom se publiku mohli odměnit dalšími kvalitními výsledky.


Jak zatím vyznívá vaše hodnocení dosavadního průběhu sezony?


No, je to perfektní, těžko nacházím superlativy. V Orlové jsem vlastně prvním rokem, když nepočítám jeden zápas minulé sezony. Všechno si v klubu správně sedlo a nejen já, ale i ostatní kluci v mančaftu si to užíváme. Nic jiného na to ani říct nemůžu. Snad ještě přidáme nějaké ty bodíky zvenku a budeme se dál pohybovat v horních patrech tabulky.


Když už jste rozjeli sezonu tak výborně, jaké jsou teď vlastně vaše cíle?


Zatím se nám daří, musím to rychle zaklepat. Naším cílem proto nyní už nemůže být jen samotná účast v play off. Pokusíme se vydržet na čtvrté příčce tabulky až do konce a třeba ji i vylepšit. Uvidíme.