HC Krnov – SK Karviná 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Na led ambiciózního Krnova cestovali karvinští hokejisté v dosti okleštěné sestavě. Pro zranění nebo nemoc chyběli Jaško, Suszka, T. Vaštík, Herman a Slanina, z důvodu pracovních povinností pak Opravil, Juroszek a Tluszcik. Trenéři Karviné museli silně improvizovat ve složení jednotlivých pětic. Do utkání přesto nasadili čtyři útoky a tři obranné dvojice. Vladimír Luka se točil ve dvou formacích a útočník Martin Varga alternoval v obraně.

Od samého začátku však měli navrch Karvinští a dali domácím najevo, že se nebude opakovat drama z úvodního kola, kdy vyhráli na domácím ledě po velké bitvě pouze 2:1. Hosté skvěle bruslili, pokrývali si soupeře a vytvářeli si kombinační převahu. Po gólu Hankeho z první třetiny skóroval na začátku druhé během 58 sekund dvakrát Luka a bylo to už 0:3.

Krnov pak využil přesilovku, ale pouze kosmeticky upravil a pak už zase hráli výlučně hosté. Luka si v 37. minutě dovršil hattrick a na výhře Karviné nic nezměnila ani poslední třetina plná vyloučení. V 47. minutě navíc gólman Marek Volf zlikvidoval trestné střílení a pečetil svou suverenitu v karvinské kleci.

„Hráli jsme dnes velmi dobře. Zejména začátek utkání se nám hodně líbil. Kluci i v této sestavě zabojovali a nedali domácím šanci. Škoda zbytečného rozkouskování hry v poslední třetině, ale tomu se občas v této soutěži nevyhnete,“ hodnotil duel trenér SK Pavel Zemánek.

Branky a nahrávky: 33. Holeš (Marienka) – 11. Hanke (Zaoral, Král), 24. Luka (Kubala), 25. Luka (Kravčík), 37. Luka (Zakuťanský, Sabela), 49. Sabela (Luka), 55. Hanke (Zaoral).

Karviná: Volf – Kytka, Slowik, Milch, Kubala, M. Varga, T. Zemánek – Rosůlek, D. Vaštík, Kravčík – Zakuťanský, Luka, Sabela – Zaoral, Král, Hanke – Kuneta, Smeták.

SK Karviná – HC Studénka 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

Proti slabšímu soupeři splnili hokejisté Karviné povinnost, i když po první třetině se hrstka diváků asi divila průběžnému skóre.

K obratu však zavelel kapitán Martin Kytka, v polovině zápasu se tradičně dvakrát trefil kanonýr Vladimír Luka a zbytek utkání už byl jen otázkou skóre. Karvinští hráči dobře bruslili i kombinovali a zároveň se za rozhodnutého stavu mohli šetřit na těžší zápasy proti Frýdku nebo Hornímu Benešovu.

Branky a nahrávky: 21. Kytka, 31. Luka (Zakuťanský), 34. Luka (Zakuťanský, Sabela), 49. Kravčík (Kytka), 54. Tluszcik (Král), 60. Kravčík (Milch, Kytka) – 6. Urbánek (Homola), 36. Mičulka (Novotný, Kaňovský).

Karviná: Maslonka – Kytka, Slowik, Kubala, Milch, T. Zemánek, Tluszcik, Varga, Suszka – Kravčík, D. Vaštík, Rosůlek – Sabela, Luka, Zakuťanský – Hanke, Král, Zaoral – Kuneta, Smeták, Opravil. Trenéři: Pavel Zemánek a Petr Vaštík.