A je to tady. Každoroční krize sedla na orlovské hokejisty právě v těchto dnech. Nyní záleží jen na tom, za jak dlouho se z ní hráči vyhrabou.

TJ Šternberk – HC Orlová 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)


Orlovští odehráli ve Šternberku špatný zápas. „Jako obvykle proti tomuto soupeři na nás Šternberk zvolil uspávací taktiku, které jsme podlehli. Přitom dvě třetiny jsme měli jasně navrch, neproměňovali jsme ale vyložené šance, za což jsme byli potrestáni,“ hodnotil další porážku, která Orlovou stála kontakt s prvními třemi celky tabulky, kouč Petr Česlík.


Psychikou týmu pak otřásla 44. minuta, kdy domácí během dvaceti sekund dvakrát udeřili ve vlastním oslabení! „To by položilo i silnější týmy než jsme momentálně my,“ uznal Česlík, jenž byl porážkou na ledě Šternberka velice zklamán. „Je to pro mne asi největší zklamání v dosavadním průběhu sezony. Soupeř byl slabý, o čemž svědčí i jeho poslední porážka 1:9 s Šumperkem, ale my jsme mu body doslova odevzdali. Takové zkraty v obraně prostě nemůžeme dělat,“ neskrýval zklamání a rozhořčení kouč Orlů.


Branky a nahrávky: 8. Kohút (Fiala, Fekiač), 44. Jurák (Klimovič), 44. Drobný (Fiala), 53. Dobrý (Kohút, Fiala) – 13. Kraft (Studený, Minařík), 31. Blatoň (Kudláček).


HC Orlová – SHK Hodonín 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)


Domácí porážka s Hodonínem, vůbec první před vlastními fanoušky, byla jen důsledkem předchozího odevzdaného zápasu ve Šternberku. Psychické rozpoložení orlovského celku není optimální, ve středečním utkání se mu nedařilo zhola nic. „Soupeř nás přehrál prakticky ve všech herních činnostech. Od nasazení přes rychlost až po zakončení,“ nelíbil se výkon orlovských hokejistů trenérovi Petru Česlíkovi.


Pokud před sezonou tvrdil, že žádnému týmu se nevyhne výsledková krize, tak je tady. „Z posledních čtyř zápasů jsme jenom jednou vyhráli,“ upozornil Česlík. Bylo to paradoxně nad lídrem tabulky z Valašského Meziříčí, ale pokud by v tomto trendu měla Orlová pokračovat, klesne do středu tabulky, kde se tvrdě bojuje o play off. „Jsme si toho vědomi a musíme z krize co nejrychleji ven,“ burcuje trenér své svěřence.


Na náladě mu nepřidává ani zdravotní stav hráčů, kdy Urbánek laboruje se zápěstím už delší dobu, proti Hodonínu týmu scházeli nemocný Škatula s Minaříkem, který cestoval s Havířovem do Havlíčkova Brodu a Grygar s Kotáskem hráli se zraněními, které jim nedovolilo odevzdat maximum. „Navíc doplácíme i na nedisciplinovanost. Třeba Studený byl už počtvrté vyloučen za diskuse s rozhodčími. Neumí krotit emoce a pak zbytečně oslabuje svůj tým,“ káral Česlík.


Když se to všechno sečetlo, neměla Orlová proti Hodonínu předevčírem nárok a odešla z ledu poražena. A jak z krize ven? „Nesmíme čekat, že odejde sama. Musíme pro to něco udělat, jinak se v tom budeme plácat dál. Změníme nějaké stereotypy během tréninku i zápasů, protočíme sestavu a uvidíme,“ zakončil Petr Česlík.


Branky a nahrávky: 54. Machálek (Potočný) – 18. Čárský (Hrtús), 27. Zábranský (Peš, Matušek), 32. Jurásek, 44. Jurásek (Pokorný, Čárský).


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Golab – Studený, Kraft, Grygar – J. Dušek, Potočný, Samiec – Chomič, Blatoň, Kotásek – D. Dušek, Novák, Lukaštík. Trenér: Petr Česlík.