Technika Brno – HC Orlová 0:8 (0:1, 0:3, 0:4)

Orlovští hokejisté vypráskali brněnskou Techniku i na jejím ledě. „Vrátili jsme se k tomu, co nás zdobilo v první polovině základní části. Tedy k poctivému bránění, kdy se vrací i útočníci a hrajeme z hloubky. Hned to vypadalo jinak,“ pochvaloval si kouč Orlů Petr Česlík výtečné představení svých svěřenců.


Zdařilou premiéru si odbyl Ivo Mocek, zapůjčený do Orlové na střídavý start z prvoligové Poruby. Výhra 8:0 venku, to je premiéra s novým mužstvem jako hrom!


Bezchybný byl ovšem brankář Dušan Šafránek. Vyřešil úplně vše, co na něj šlo. Důležité to bylo zvláště v první třetině, kterou začali Orlovští dvěma oslabeními, když dvakrát vyhodili kotouč přes hrazení. Tuto nemilou skutečnost ale zvládli, stejně jako oslabení třech proti pěti.


Orlové pomohl vedoucí gól Blatoně, jenž po individuální akci udělal ze soupeře solný sloup a poslal hosty do vedení. „Do té doby se jednalo o vyrovnaný zápas, takže vedoucí gól nám hrozně pomohl,“ vysvětloval Česlík.


Ve druhé části přidali Orli dva góly, když opět vycházeli ze zabezpečené obrany. Čtvrtá úspěšná trefa Krafta, jenž nádherně vymetl růžek branky, s domácím týmem zle zacloumala. Bylo to totiž v poslední minutě druhého dějství. „V kabině už jsme věděli, že 4:0 nepustíme. Soupeř nám ale nic nedaroval ani v poslední části. Do soubojů chodil naplno. Mám ale pocit, že přesně takový styl našemu týmu sedí. Když soupeř zaleze a nechá nás tvořit, míváme větší problémy,“ všiml si trenér Česlík.


Jeho svěřenci však měli svůj den. Technici nestíhali ani v závěrečné dvacetiminutovce a utržili debakl 0:8. „Osm gólů venku, to je slušná útočná potence. Znovu ale opakuji, že vše vycházelo z naší poctivé defenzivy. Kluci pochopili, že bez příkladné práce dozadu to prostě nejde a to se v dnešním utkání potvrdilo,“ konstatoval v neděli Česlík.


Ve středu čeká Orlovou silný Uničov. „To bude dřina. Soupeř je kvalitní, sbírá body a rovněž má ambice na play off. Nečeká nás nic jednoduchého,“ upozornil Česlík s dodatkem, že v této fázi sezony se už pomalu rozhoduje o případném úspěchu. „Soutěž je rozjetá, týmy rozehrané. Kupí se zápasy, kupí se únava,“ vypočítával Česlík. Kupí se ovšem i počet adeptů na první čtyřku. Kdo zvládne toto období a vybojuje si co nejvýhodnější pozici pro vyřazovací boje, bude mít napůl vyhráno.


Branky a nahrávky: 10. Blatoň (Studený), 25. Grygar (Vydra), 28. Dušek (Kraft, Grygar), 40. Kraft (Dušek, Mintěl), 47. Vydra (Dušek, Mintěl), 51. Prokop (Kudláček, Kotásek), 55. Kotásek (Blatoň), 58. Grygar (Kraft, Mintěl).

Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Golab – Grygar, Kraft, J. Dušek – Studený, Potočný, Samiec – Mocek, Blatoň, Kotásek. Trenér: Petr Česlík.


Další zápas hraje Orlová ve středu s Uničovem.