HC Orlová – HC Uničov 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)


Výkonem proti Uničovu navázala Orlová na své mimořádně povedené představení proti Technice Brno. „Ano, bylo to podobné. V první třetině, která byla excelentní, jsme soupeře absolutně k ničemu nepustili a sami dali tři branky. Mančaft zodpovědně bráníl, znovu i útočníci, a my si vytvořili rozhodující náskok,“ chválil trenér družstva Petr Česlík.


Druhá část byla výsledkově, nikoliv herně, slabší, což bylo ale dáno tím, že Uničov přidal. „Nepolevili jsme, ale soupeř pochopitelně chtěl s průběžným stavem něco udělat. Snížil, ale my kontrovali a opět perfketní hrou dozadu si drželi nadějný náskok,“ poznamenal Česlík.


Hosté to ve třetí třetině ještě zkoušeli, ale výborná defenziva v čele se skvělým Šafránkem už jim dovolila jen jednu gólovou radost. Po výhře nad dalším silným sokem se tedy zdá, že forma ze začátku sezony je zpět a náznak krize předchozích dnů naopak pryč.


„Na to nám ale odpoví až další zápasy. Každý tým si v sezoně projde krizí. Třeba Šumperk si ji vybral hned na začátku a nyní už snad dvanáct zápasů v řadě neprohrál. My prohráli dvě utkání, ale pokud to byla krize, pak je to pro nás samozřejmě dobře. Takovou krizi by bral asi každý,“ zmínil dva nepovedené duely trenér Orlové.


Ono se možná ani tak nejednalo o dva prohrané zápasy, jako spíš o herní projev mužstva z posledních šesti utkání, jenž nebyl podle trenérových ani fanouškovských představ. „Tak to je pravda,“ připustil Česlík. „Nyní už to ale zase vypadá, že jsme zpět ve staré pohodě. Musíme ale dál poctivě pracovat. Na druhou stranu můžou přijít zase dvě porážky za sebou a to by nebylo ideální,“ uvažuje kouč Orlů.


A čím mužstvo opětovně nastartoval? „Mám pocit, že z hráčů spadla únava, která se nám v listopadu nakupila. Pravidelným tréninkem a neméně důležitou docházkou na tréninky, jsme ji odbourali a uvidíme, jestli v tom vydržíme pokračovat a na jak dlouho,“ uzavřel Česlík. Ideální by samozřejmě bylo ještě aspoň na tři měsíce.


Branky a nahrávky: 14. Potočný (Prokop), 14. Blatoň (Kudláček), 16. Chomič (Blatoň, Kotásek), 30. Chomič (Prokop, Machálek) – 23. Denisov (Sršeň, Molota), 43. Rajnoha (Sršeň, Denisov).

V neděli hraje Orlová ve Žďáru nad Sázavou.