Na ledě Rebelů nezačali Havířované vůbec dobře a brzy prohrávali 2:0. Jenže pak zmobilizovali síly, do konce první části vyrovnali a na začátku druhé třetiny šli po brance Valy dokonce do vedení. Jenže tentokrát obrat ve skóre nebyl celkový, ale jen dočasný. Obrat předvedli vzápětí i domácí, ale ten stál opravdu za to. Hlavně díky využitým přesilovým hrám vstřelili domácí od 23. do 35. minuty čtyři branky a vytvořili si tím uklidňující třígólový náskok. Po šestém gólu odešel z branky Valent, ale ani Čech neměl do konce zápasu na růžích ustláno. Po snížení na 7:4 sáhl kouč Fryčer k power-play, ale domácí tuto situaci rychle využili ke vstřelení osmého gólu do prázdné branky. Panteři se tak vraceli domů s debaklem 8:4.

Dnes čeká havířovské hokejisty domácí zápas s Hradcem Králové. S tímto soupeřem se střetli naposledy před čtrnácti dny také na svém stadionu a dokázali vyhrát na samostatné nájezdy 5:4. Ve vyrovnané tabulce potřebují bodovat, protože se k nim soupeři přibližují a pozice zaručující play-off není v bezpečí.
„Tento zápas, to byl náš totální výbuch. Doplatili jsme hlavně na nedisciplinovanost, když jsme hned pětkrát inkasovali v oslabení, což není obvyklé. Po šesté brance odjel Valent sám z branky, ale v tomto případě za nic nemohl a prohru na něj v žádném případě svalovat nemůžeme. V sobotu se pokusíme tento výpadek odčinit se vším všudy,“ řekl po zápase nespokojený sportovní manažer Marek Novotný.

Začátkem prosince odešel po utkání s Chomutovem překvapivě finský obránce Mikko Huhto. Tento bek se rozhodl nyní hájit barvy švýcarského druholigového týmu HC Thurgau. Důvodem byly hlavně lepší finanční podmínky. „Mikko za námi přišel sám, že by chtěl odejít. Přestože jsme mu nabízeli dobré finanční podmínky, nemohli jsme té švýcarské konkurovat a nechtěli jsme mu taky bránit. Zájem o Mikka byl velký i ze strany jiných celků už na konci loňské sezony a nyní se tento zájem ještě stupňoval. Už jsme s jeho odchodem víceméně počítali. Proto jsme předem posílili v poslední době kádr příchody obránců,“ vysvětlil jednatel HC Havířov Panthers Petr Folta. „Je nyní těžké říct, jestli za nás ještě někdy nastoupí. Každopádně má v našem klubu ještě platnou smlouvu i na příští rok. Momentálně bych chtěl Mikkovi poděkovat za jeho dobré služby, které v minulé i této sezoně pro nás odvedl a popřát mu ať se mu v novém působišti daří,“ dodal Folta.