Zubr Přerov – HC Orlová 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)


Orlovští měli duel znovu rozehrán nadějně. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2. „Zápas byl sice rozehrán bodově, ale náš výkon byl od začátku neurovnaný. Nerad bych se na něco vymlouval, ale v sobotu jsme neměli trénink, neboť na orlovském zimáku probíhaly krasobruslařské závody a absence tréninku na nás byla znát. Bez něj to prostě nebylo ono,“ domníval se hlavní kouč Orlů Petr Česlík.


Vše podstatné se událo v posledním dějství. Hanáci v ní vsítili vítězný gól na 3:2 při oslabení Orlové. Ta pak měla skvělou šanci srovnat, kdy z brejku dva na brankáře její hráči přestřelili bránu a na 3:3 tedy nakonec nevyrovnali. „To byly asi zlomové momenty, protože pak jsme si prožili strašnou tříminutovku a o osudu zápasu bylo rozhodnuto,“ mávl ruku Česlík.


Brankář Šafránek ani nestřídal - zbývalo pět minut do konce. S přibývajícími góly ve své síti úměrně klesala koncentrace orlovských borců na závěr utkání. „To se občas přihodí. Musíme doufat, že to byl ojedinělý výpadek. Možná je dobře, že jsme dostali takovýto poučný pohlavek ještě před play off. Nesmíme si myslet, že když jsme valnou část soutěže odehráli v tabulce nahoře, že nám to teď až do konce sezony půjde samo,“ upozornil Petr Česlík.


Dle jeho filozofie se hraje se stejným nasazením a odhodláním proti prvnímu, ale i poslednímu týmu tabulky, což jasně dokumentovalo Velké Meziříčí, které si minulou středu přijelo do Orlové na výlet a pak doma porazilo favorizovaný Šumperk. „Na postavení týmů v tabulce se nesmí hledět. Bylo to užitečné varování před zbývajícími zápasy,“ mínil Česlík, i když jej v kontextu s dalšími výsledky porážka v Přerově hodně mrzela. „Mohli jsme být dokonce druzí, a to kdyby nám někdo před sezonou řekl, tedy že budeme pár kol před koncem po všech těch loňských problémech druzí, bylo by to těžko k uvěření,“ přemítal kouč Orlové.


Branky a nahrávky: 8. Pala (Ditrich, Sprušil), 40. Martinák (Sprušil, Kubala), 46. Kolář (Halouska, Žibrita), 52. Staša (Martinák), 54. Pala (Ditrich), 55. Ditrich (Sprušil), 59. Ditrich (Sprušil, Faltýnek) – 20. Stránský (Potočný, Samiec), 37. Studený (Škatula, Blatoň).


Orlová: Šafránek – Mintěl, Prokop, Kudláček, Machálek, Vydra, Golab, Jurčík – Grygar, Kraft, J. Dušek – Škatula, Potočný, Samiec – Studený, Blatoň, Kotásek – Stránský. Trenér: Petr Česlík.

Další zápas hraje Orlová zítra se Vsetínem.