„Kluci se hokejbal stále učí. Určitě ještě všechno neumějí, ale je fakt, že většina našich zápasů byla spíše povedená než opačně. V těch smolných, jako byla právě Plzeň nebo na začátku soutěže Most, si družstvo vybralo nováčkovskou daň,“ podotkl hlavní kouč týmu Zdeněk Hořák, jenž vede hokejbalový dorost spolu se svým bratrem Petrem, vedoucím týmu.


Zdeněk Hořák, který už mládež v karvinském klubu trénuje nějaký ten pátek, současné postavení svých svěřenců po podzimu nepřeceňuje.
„Když se podíváte na tabulku, je to hodně vyrovnané. Prvních osm celků, které si zahrají play off, je v rozdílu devíti bodů. Tak jako můžeme atakovat první místo, můžeme také klidně spadnout i mimo pozice v play off,“ pravil Hořák.


Za příklad může posloužit A tým mužů, který byl loni jeden čas dokonce druhý v extraligové tabulce a nakonec ještě stihnul spadnout zpět do první ligy. „To ale snad nebude náš případ. Naším cílem je postup do vyřazovacích bojů,“ zadoufal trenér dorostenců.


Svůj celek zhodnotil jako kompaktní bez výraznějších slabin. „Když kluci chtějí a působí na place soudržným dojmem, dokáží porazit každého,“ poznamenal. Karvinské hráče může těšit skalp loňského mistra této věkové kategorie z Dobřan, který ovšem letos hraje v jiném složení.
Oproti tomu Karviná v minulé sezoně vyhrála první ligu a pak jí odešlo hned pět hráčů do prvního celku mužů.


„Letos hrajeme ve složení, kdy ze stabilních dvanácti členů sestavy je sedm dorostenců, kteří s námi hráli i loni. Zbytek je doplněn mladšími hráči,“ vysvětlil Hořák.


I tak ale hokejbalisté dokáží vyhrávat těžké zápasy nad silnými kluby, jako se to povedlo třeba v Mostě a Ústí nad Labem. Ústecké hráče porazilo Intevo v probíhající sezoně dokonce dvakrát a sesadilo je z vedoucí pozice v tabulce.


„Pak jsme potvrdili tyto body doma a to nás vyneslo na průběžnou třetí příčku,“ rekapituloval kouč družstva, jehož svěřenci mají nejlepší obranu v soutěži. Všichni ostatní již inkasovali 30 gólů a více. Kromě Karviné.


Když měl Hořák jmenovat hráče, na kterých hra jeho týmu stojí, raději se tomu vyhnul. „Nerad bych byl konkrétní, protože dosažené úspěchy jsou skutečně dílem celého kolektivu. Nikdo nevyčnívá tak, že by na něm naše hra vyloženě stála,“ dodal.


Přestože klub nedisponuje zase tak širokou mládežnickou základnou, spíše naopak, dokáže hrát vyrovnané partie s mnohem renomovanějšími českými kluby.


V mládežnických kategoriích pravidelně drží krok se svými soupeři, prokazuje kvalitu práce s mládeží a udržuje si dlouhodobý standard. Karvinský klub momentálně třeba vůbec nemá tým mladších dorostenců, ani to mu však nebrání v tom, aby dosahoval výborných výsledků.


„Kluci, kteří k nám přijdou zkusit si hokejbal, jsou šikovní, je tady po okolí dost talentů a my samozřejmě rádi každého přivítáme. Hráče tréninky baví a když vidí, že jejich úsilí k něčemu vede, je to pak příjemný pocit,“ zakončil Zdeněk Hořák, jenž se domnívá, že od vstupu hlavního sponzora do klubu se zlepšily podmínky, které dovolují všem karvinským družstvům na sobě neustále pracovat a udržovat si dlouhodobou kvalitní výkonnost.


Kádr hráčů Inteva: Marek Barát, Tomáš Gil – Lukáš Kubica, Radim Pietrasz, Jakub Hořák, Martin Konečný, Rudolf Liboska, Karel Liboska, Richard Pazdziora, Radek Novák, Adam Pilch, Martin Dokoupil, Lukáš Novák, Vojtěch Pilch, Martin Buc, Lukáš Dittman, Martin Vašek.