HC Orlová – VHK Vsetín 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)


Hosty v duchu tradice přijelo povzbudit do Orlové šest desítek výborných fanoušků, kteří spolu s těmi domácími vytvořili zápasu i jeho aktérům důstojnou kulisu. „Musím říci, že jsme odehráli asi dosud nejlepší zápas. Alespoň z mého pohledu se mi to tak zdálo,“ podotkl na úvod hlavní kouč týmu Petr Česlík.


Jeho svěřenci to proti houževnatému Vsetínu měli hodně těžké. Sice vedli, ale soupeř v přesilovce poprvé udeřil agilním Podešvou – 1:1. Pro domácí bylo nesmírně důležité, že se jim ještě do konce první části hry podařilo zaznamenat dvě branky. První dvě minuty před sirénou kapitánem Potočným, ještě důležitější trefa pak přišla z hole Kudláčka, kterým Orli soupeři odskočili. „Mám takový pocit, že jsme tím soupeře i trochu nalomili,“ mínil před odchodem do kabin Petr Česlík.


I ve druhé třetině se pokračovalo v bojovném, ale i pohledném hokeji z obou stran. Hosté sympaticky zdaleka nic nevzdávali, vytvořili si nějaké šance a zaslouženě se dočkali odměny. Také domácím se dařilo dostávat do koncovky. „Co se týče produkce střel na vsetínskou bránu, tam můžeme být spokojeni. Spousta pokusů však byla nepřesná a i proto jsme se nakonec trefili jen čtyřikrát,“ konstatoval orlovský trenér.


Domácí ve třetí části neubrali nic z tempa a zkušenostmi a poctivou hrou zezadu si výsledek pohlídali. Výsledek pečetil v power play Prokop. „Domnívám se, že jsme po celý zápas byli o krok vpředu, ale zápas to byl velmi náročný. Musím dnes skutečně vyzdvihnout všechny hráče, protože odvedli maximum a podali poctivý, bojovný výkon a bez toho to nejde,“ hodnotil Česlík, jehož tým se postupně škrábe tabulkou nahoru.


Před týdnem premiérově poskočil na třetí pozici a po výhře nad Valachy je už druhý. „Musíme ale stále nastupovat do všech utkání s pokorou. O druhou pozici se teď pereme s Hodonínem a ještě nás čekají těžká tři kola,“ upozornil kouč Orlů. Obzvlášť důležitý bude hned dnešní duel na ledě Prostějova, který se oproti první polovině základní části markantně zlepšil. „Musíme zase hrát ten náš zodpovědný hokej s nasazením a plněním taktických pokynů, jinak se nám náš systém hry zbortí. Kluci to ale chápou, rádi by se s kalendářním rokem 2008 rozloučili výhrou,“ zakončil kouč Orlové.


Branky a nahrávky: 5. J. Dušek (Mintěl, Kraft), 18. Potočný (Chomič), 19. Kudláček (Blatoň), 59. Prokop (Potočný) – 6. Podešva, 26. Podešva (Tesařík).


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Samiec, Jurčík – Grygar, Kraft, J. Dušek – Studený, Potočný, Chomič – Škatula, Blatoň, Kotásek. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.