Součástí programu bude prvoligové derby s Porubou, se kterou se domácí dohodli na výměně pořadatelství 35. a 43. kola. Utkání začne netradičně již v 16 hodin. Předcházet mu bude křest knihy, kterou vydal hokejový klub u příležitosti tohoto jubilea. „Jedním z těch, kteří knihu mapující havířovský hokej pokřtí, bude také primátor města František Chobot,“ připomněla účast zástupce vedení města mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

Slavnostnímu aktu pokřtění knihy budou přítomny i další významné osobnosti, spojené s hokejem na území města Havířova. Na sobotní zápas je pro všechny fanoušky zajištěn bezplatný vstup. Navíc prvních 800 fanoušků, starších 18 let, dostane pivo zdarma.

Věrní fanoušci, kteří mají zakoupenou permanentku na zápasy Panterů, obdrží jako dárek novou knihu o havířovském hokeji. „Doufáme, že se o oslavy přičiní výsledkem a předvedeným výkonem také hráči. Určitě by bylo dobré, kdyby slavnostní náladu podpořili vítězstvím,“ přiblížil odhodlání hokejistů sportovní manažer Havířova Marek Novotný.

Po skončení utkání s Porubou se v klubovně uskuteční autogramiáda hráčů HC Havířov a ledová plocha bude až do 20 hodin k dispozici veřejnému bruslení.
Pořadatelé na akci srdečně zvou co nejvíce fanoušků z Havířova a okolí.