Hokejisté druholigové Orlové budou mít pěkné Vánoce. V krátké novoroční pauze stáhli manko na vedoucí Valašské Meziříčí na pět bodů a do Nového roku vstoupí ze druhé pozice v tabulce. To je před posledními dvěma zápasy základní části velice příjemné zjištění!


HK Jestřábi Prostějov – HC Orlová 3:4 po sam. náj. (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)


Na ledě lepšícího se Prostějova čekal Orly náročný zápas. Domácí celou dobu důsledně bránili, hráli kolektivně a zodpovědně v obraně. Orlová oplácela stejnou mincí.


„Chtěl bych klukům poděkovat za přístup k dnešnímu zápasu. Hráli opět poctivě zezadu, svědomitě bránili, nic nepodcenili. To je proti takovým soupeřům hodně důležité,“ poznamenal kouč orlí letky Petr Česlík.


Jeho svěřenci vedli 1:0 po gólu Krafta a měli více vyložených šancí než soupeř. „V první a třetí třetině jsme neproměnili samostatné úniky,“ připomněl Česlík. Jinak se však jednalo o zcela vyrovnané utkání.


Hra domácích se točila kolem prvoligového hráče Hloucha. Oba celky si hlídaly střední pásmo, bylo obtížné najít skulinku v obranách soupeřů. Prostějov v prostřední části zaslouženě srovnal, ale Orlová ve třetí dvacetiminutovce opět vedla. Další šance už ale nevyužila.


„Scházel nám krapet střeleckého štěstíčka. Škoda, měli jsme určitě na to získat rovnou tři body,“ pokýval hlavou Petr Česlík. V prodloužení měla Orlová výhodu trestného střílení za vhození hole jedním z prostějovských obránců. Studený ale možností rozhodnout už v nastavené pětiminutovce pohrdnul.


Zápas tedy dospěl až do samostatných nájezdů. Za Orlovou byli nejprve úspěšní Prokop a Samiec a prvně jmenovaný pak v sedmé sérii rozhodl i celé utkání. „Jsme rádi, že máme za sebou další náročný zápas. Zisk z cizího ledu se vždy počítá,“ zdvihl prst trenér Česlík.


Branky a nahrávky: 22. Hlouch (Novák), 29. Novák (Raymond), 42. Dostál (Hlouch, Kolibár) – 14. Kraft (Mintěl), 33. Michálek, 41. Dušek, rozhodující nájezd Prokop.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Kudláček, Golab, Jurčík – Grygar, Kraft, J. Dušek – Stránský, Potočný, Studený – Škatula, Samiec, Kotásek – Lukaštík. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.


Další zápasy hraje Orlová až po Novém roce. Ten první v neděli 4. ledna s Břeclaví.