HC Orlová – TJ Šternberk 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Svěřenci Petra Česlíka pokračovali v demolicích soupeřů a bez problémů si poradili se Šternberkem. Při dalším zaváhání dlouho vedoucího Valašského Meziříčí (to prohrálo už pětkrát po sobě!) se Orli dostali už na druhou příčku v tabulce. Na vedoucí Šumperk, se kterým brzy hrají, ztrácí titěrný bod.

„To je pravda, ale vidíte sami, že tabulka je nesmírně vyrovnaná, což se letos předpokládalo už před startem ligy. Stačí dvakrát třikrát vyhrát nebo naopak a posunujete se v tabulce o pár míst nahoru či dolů,“ podotkl trenér Orlové Petr Česlík.


Pak se pustil do hodnocení nedělního duelu proti nevyzpytatelnému Šternberku. „Odehráli jsme doma opět další skvělý zápas, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili. Už se ani nedivím ostatním soupeřům, že se jim u nás hraje tak špatně. Když kluci budou hrát až do konce nadstavby tak, jako v neděli proti Šternberku, tak snad už ani nemůžeme nikde ztratit body,“ pochválil svůj tým za dobře odvedenou práci Česlík.


Domácí nastupovali do utkání po studené sprše v Přerově, kde byli lepším týmem, ale branky v rychlém sledu ve třetí části rozhodly o jejich porážce. „Samozřejmě jsme si určité chyby vyříkali. Spíše šlo ale o něco jiného. Kluci si slíbili, že si na tyto momenty dají pozor a stoprocentně se budou koncentrovat na každou minutu zápasu. Když dostanete slepené góly během chvilky, s týmem to zacloumá a výkon už není takový, jaký si představujete,“ připomněl Česlík.


Vnitří soudržnost orlovského týmu pak na vlastní kůži pocítil Šternberk, jenž hned v první části inkasoval tři góly, pak dva a navrch ještě jeden. „Nasazení a bojovnost byly příkladné. Do sestavy se nám vrátil uzdravený Kuba Dušek, vrátil se Škatula, hrál i Vydra z Havířova a to vše bylo znát,“ pravil orlovský kouč.


Brankář Orlů Dušan Šafránek udržel druhé čisté konto v sezoně (předtím v Brně na Technice) a tým si opět zvedl sebevědomí. „To se bude hodit, neboť před sebou nyní máme nesmírně těžkou pasáž docela stěžejních utkání, v nichž můžeme hodně získat, ale také hodně ztratit,“ poukázal Česlík na sérii duelů s Technikou, Opavou a Šumperkem, v nichž se může Orlová hodně přiblížit účasti mezi nejlepší trojicí.


Branky a nahrávky: 6. Lukaštík (Kraft, Chomič), 6. Minařík (Dušek), 19. Škatula (Blatoň), 23. Kudláček (Blatoň), 24. Grygar (Prokop), 59. Chomič (Kraft).
Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Hoďa – Grygar, Minařík, J. Dušek – Studený, Potočný, Stránský – Škatula, Blatoň, Kotásek – Lukaštík, Kraft, Chomič. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.
Další zápas hraje Orlová ve středu v Brně s Technikou.