HC Kopřivnice – SK Karviná 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Svěřenci trenérů Zemánka a Vaštíka nastupovali v posledním kole na horkém ledě Kopřivnice, která je chtěla porazit a přeskočit v tabulce. „Domácí si na nás věřili, protože nás už dvakrát porazili, jenže právě proto jsme chtěli uspět,“ podotkl sekretář karvinského klubu Dalibor Boniatti.

Karvinští hokejisté však hráli od úvodního hvizdu skvěle a dokazovali, že se na první pozici v tabulce nevypracovali náhodou. Přečkali úvodní tlak domácích, kteří pálili na Volfovu bránu z každé pozice a ubránili se i přesilovce.

Pak byl ve slibném úniku na kopřivnickou branku faulován Varga a následovalo trestné střílení. Trenéři na něj „nominovali" kanonýra Luku a ten se nemýlil – 0:1. „Po tom gólu jsme se uklidnili, ale Kopřivnice se nadále tlačila do útoku. Bohužel jsme se nevyvarovali faulu a domácí už další přesilovku využili. Sehráli ji výborně,“ musel uznat trenér karvinských hokejistů Pavel Zemánek.

V 10. minutě jel sám na gólmana Zakuťanský, ale nedal. A tak uhodilo na druhé straně. Marek Volf po spršce střel neodolal a domácí vedli 2:1. Takže zase zapnula Karviná. Vyšel jí přitom závěr třetiny, kdy nejprve v čase 17:49 po asistenci Kunety propálil od modré domácího brankáře Kytka a pak minutu před koncem zmrazil domácí diváky i soupeřův tým Luka. Ten na červené převzal ideální pas Milcha a tváří v tvář gólmanovi zase nezaváhal – 2:3.

Obrat ve skóre domácí šokoval. Přesto se snažili hrát hodně útočně. Ani Karviná nezůstávala pozadu, takže obecenstvo sledovalo pohledný, rychlý a kombinační hokej. Kopřivničtí si ale nepřišli na vynikajícího Volfa mezi tyčemi, který přiváděl střelce soupeře k šílenství. Jediný gól prostřední části vsítil Rosůlek, který dobře spolupracoval s Lukou – 2:4.

Ve třetím dějství již Karvinští drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Pokrývali střední pásmo a napadali kopřivnickou rozehrávku už v zárodku. Domácím svitla naděje v přesilovce, kdy také snížili na 3:4, ale závěrečná pětiminutovka se znovu nesla ve znamení Karviné. Přesná kombinace první pětky vynesla hostům zásluhou Hublíka pátý gól a v 58. minutě se znovu trefil Luka, který svou třetí brankou v utkání zkompletoval hattrick – 3:6.

„Je pravda, že nám vyšly poslední minuty všech tří třetin. Je to pozoruhodné. My se ale připravovali na utkání opravdu poctivě, protože výsledek tohoto zápasu byl pro nás důležitý. Očekávali jsme tlak domácích, ten také přišel. Kopřivnice má ve svých řadách zkušené harcovníky Poláška, Fojtíka, Jakubů. Tlak jsme ale přestáli i díky fantastickému výkonu Marka Volfa a pak už jsme se dostali do hry. Hráči si dobře plnili své povinnosti a v útočné fázi šli mnohokrát do přečíslení, z nichž některá zužitkovali. Jsme proto spokojeni,“ hodnotil zápas hlavní kouč týmu Pavel Zemánek.

Branky a nahrávky SK: 6. z trestného střílení Luka, 18. Kytka (Kuneta), 20. Luka (Milch), 37. J. Rosůlek (Luka), 55. Hublík (Luka, D. Varga), 58. Luka (J. Rosůlek). Rozhodčí: Pelc, vyloučení: 8:9, využití: 2:0, diváků: 600.

Karviná: Volf – Kytka, T. Vaštík, T. Zemánek, Milch, Suszka, Starůstka, Slowik, Brudný – J. Rosůlek, Hublík, Luka – Zakuťanský, Sabela, Hanke – Kuneta, M. Varga, D. Varga – Zaoral, Opravil. Trenéři: P. Zemánek a P. Vaštík.

Další zápas hraje Karviná v sobotu s Frýdkem-Místkem.

Další výsledky kola: Frýdek-Místek – Studénka 9:3, Krnov – Rožnov p. R. 4:2