Technika Brno – HC Orlová 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Pokud se až do letošní sezony tvrdilo, že brněnská Technika představuje pro orlovský klub noční můru, tak v právě probíhajícím ročníku je to přesně naopak.


Orli už svého soka třikrát zdolali a „napakovali“ se na něm devíti body. Pokračují tak ve stíhačce vedoucího Šumperka, zatímco ostatním soupeřům pomalu, ale jistě unikají.


„Nám se na Technice hraje velmi dobře. Soupeř má hezký zimák, kvalitní zázemí, cítíme se tam příjemně. Teď už asi budeme jezdit do Brna rádi,“ napůl vtipkoval trenér HC Orlová Petr Česlík. Měl proč. Jeho svěřenci odehráli další z řady povedených zápasů.


Ve vyrovnané první třetině měli mírně navrch hosté, také se ujali vedení brankou Prokopa a do kabin odcházeli s jednogólovým náskokem.
Ve druhé části měli navrch domácí, řádně přitlačili, ale Orlová měla v brance letos famózně chytajícího Šafránka, který pomalu dává zapomenout na svého předchůdce Michala Holeše.


„Dušan opět zachytal fantasticky a podržel nás. Soupeř měl ve druhé třetině tlak, přestřílel nás, nastřelil i dvě tyčky. Měli jsme štěstí a Šafránka v brance. To je taková naše klidná síla,“ přiznal trenér Česlík.


Jeho hráči se však zodpovědně drželi obranné taktiky a vyráželi do brejků, které má letos orlovský tým krajně nebezpečné. Však mu také dva kontry gólově vyšly a hosté tak vedli už 4:2. Zlomový a vlastně vítězný gól zaznamenal Vít Stránský.


„Touhle brankou jsme soupeře zmrazili,“ domníval se Česlík a ocenil, jak se jeho svěřenci semkli právě v době, kdy měli brněnští hráči největší tlak. „Nepanikařili jsme, hráli jsme to, co bylo třeba,“ souhlasně pokýval hlavou.


Technika pak v nástupu do třetí části snížila na 3:4. Zásluhou Mráze, který také odehrál povedený duel, jen se špatným koncem.
Orlová však komplikace nepřipustila. Nenechala soupeře nadechnout k náporu.


„Když se nám nabízí šance na tři body, je třeba toho využít. Je jasné, že nebudeme vyhrávat pořád, ale dokud to jde, musíme z naší formy vyždímat, co to dá,“ pravil orlovský kouč a pochválil tým za nasazení, plnění úkolů i herní tempo po celou dobu zápasu.


Orlové scházel kvůli chřipce kapitán Martin Potočný, ale i tuto skutečnost Česlíkův tým ustál a vítězství na horkém ledě Techniky je tím nejlepším povzbuzením před dalšími náročnými zápasy s Opavou a Šumperkem. „Určitě to klukům pomůže psychicky,“ zakončil Petr Česlík.


Branky a nahrávky: 14. Mráz, 26. Lesák, 41. Mráz (Zapletal) – 10. Prokop (Studený), 14. Dušek (Vydra), 26. Kotásek, 35. Stránský.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Urbánek, Hoďa – Grygar, Kraft, J. Dušek – Stránský, Minařík, Studený – Škatula, Blatoň, Kotásek – Lukaštík, Novák, Chomič. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.

Další zápas hraje Orlová v neděli s Opavou.