Havířovští Panteři o ně úspěšně bojovali do poslední chvíle a nyní se v osmifinále play off pokusí postoupit do dalšího kola přes jihlavskou Duklu.
Favoritem je pochopitelně tým z Vysočiny, který díky lepšímu umístění po základní části začne v domácím prostředí. Havířovští hráči se však necítí být předem vyřazeni a jsou odhodláni se o postup porvat.


„Play off je vlastně nová soutěž a my v ní chceme uspět. Naším cílem je samozřejmě postoupit a pak dojít co nejdál. Věříme, že na to máme,“ řekl sportovní manažer Havířova Marek Novotný, pro kterého je tento souboj coby odchovance Dukly Jihlava určitě pikantní záležitostí.


Panteři si svého soupeře nevybírali. Po výsledcích dramatického posledního kola nadstavby jim byl zkrátka určen.


Dukla Jihlava je pro Havířovany určitě přijatelnější soupeř, než například Hradec Králové. Tým z Vysočiny měl v poslední době hodně nevyrovnané výkony a v posledním kole dokonce zaznamenal v Olomouci málo vídaný debakl v poměru 2:10.


„To vše je zapomenuto. Říkám zodpovědně, že se nyní začíná od nuly. Víme, že Jihlava je silná hlavně doma, ale my se o překvapení popereme,“ uvedl odhodlaně Novotný.


Dukla Jihlava spoléhá hlavně na útočnou dvojici Hodek – Bakus. Ti vyhráli kanadské bodování celé první ligy, když nejlepší Hodek nasbíral 57 kanadských bodů. Druhý Bakus zaostal o dva body, ale s 27 zásahy se stal zase nejlepším kanonýrem soutěže.


Naproti tomu nejproduktivnějším Havířovanem byl v základní části Martin Piecha se 30 body za 8 gólů a 22 asistencí.


„Oba týmy mají silné individuality, ale opět rozhodne výkon celého týmu. Určitě bude důležité, jak se nám podaří uhlídat nejproduktivnější dvojici ligy. My chceme vsadit hlavně na týmový duch. V prvních dvou zápasech začneme na čtyři pětky a pokusíme se alespoň jednou vyhrát,“ přiblížil dílčí plán havířovského celku manažer Novotný.


Těsně před zahájením vyřazovacích bojů došlo v mnoha týmech k pohybu v kádrech. Panteři zaznamenali pouze jednu změnu, ale o to je výraznější. Tým definitivně opustil kapitán a jeden z největších tahounů Petr Vala.


Tento devětadvacetiletý útočník dohraje sezonu na Slovensku v dresu extraligové Žiliny, které se pokusí pomoci zachránit nejvyšší soutěž. „Na odchodu Valy se podílelo několik faktorů. Finanční stránka byla samozřejmě také jednou z nich. Nemohli jsme nabídce Žiliny konkurovat. Petr měl u nás smlouvu do konce sezony, ale nadále byl hráčem Vítkovic. Slovenský tým mu rovněž nabídl víceletý kontrakt, takže jsme mu nechtěli bránit,“ přiblížil odchod lídra týmu havířovský manažer.


Osmifinále play off se hraje na tři vítězné zápasy. Ten první odehrají havířovští hokejisté na Horáckém stadionu dnes od 17.30 hodin. Druhý zápas se uskuteční na stejném místě zítra. V domácím prostředí se Panteři představí ve třetím zápase, který je naplánován na čtvrtek 5. února. Případný čtvrtý zápas se odehraje v pátek 6. února v Havířově a páté utkání za stavu 2:2 by se hrálo v neděli 8. února zase v Jihlavě.