HC Orlová – Slezan Opava 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Kdo v neděli zavítal na orlovský zimní stadion, nemohl litovat. Orlovští a opavští hokejisté nabídli divákům hokej prvoligové úrovně. Nechybělo nic – výborný výkon všech hráčů včetně brankářů, obětavost obránců, padajících do střel, kombinace útočných formací, důraz, nasazení i bojovnost.


Orlovští hráči brali prestižní derby s Opavou jako generálku na rozhodující boje v play off. „Chtěli jsme si vyzkoušet, jak by měly naše výkony v rozhodující části sezony vypadat. A s výkonem mužstva jsem spokojen. Všichni šli do zápasu maximálně připraveni a koncentrováni, nevypustili jediný souboj. Tak by to mělo být,“ pochvaloval si orlovský trenér Petr Česlík.


Pokud budou výkony Orlů v play off vypadat podobně, může to tým dotáhnout hodně daleko.


Ve vyrovnané první části předvedly oba celky vysoké nasazení a úsilí. Domácí měli mírně navrch, často ale naráželi na gólmana reprezentační dvacítky Vošvrdu. Opava v 16. minutě srovnala na 1:1, ale Orlová rychle odpověděla gólem Jakuba Duška a šla do kabin s těsným náskokem.


O ten ve druhé části ve vlastním oslabení přišla, na gól Opavy však opět rychle odpověděl kapitán Potočný. Slezan se ale nevzdával a dal Orlové gól do šatny.


„Hráčům nemohu nic vytknout, odvezdali na ledě vše, to se občas stává,“ nedělal Petr Česlík z branek na konci druhé části vědu.


Třetí dějství přineslo opět famózní hokej. Domácí dávali do hry vše a zásluhou jedněch z nejlepších hráčů týmu Grygara a Potočného zaslouženě urvali cenné vítězství. Hodně jim pomohla i hra na čtyři pětky. „Snažíme se točit čtyři útočné lajny, abychom ušetřili síly do závěrů zápasů. Musíme využít toho, že formu mají všichni. Minule hrála čtvrtá pětka až do 50. minuty, dnes jsme ji stáhli v polovině zápasu, protože se jí tolik nedařilo, ale svůj účel to splnilo,“ liboval si trenér Orlové.


Mančaft Orlů se po neděli ocitl na první příčce v tabulce. „Je to pro nás vysoké ocenění naší práce. Důkaz toho, že i ve skromném klubu se dají dělat velké výsledky,“ prohlásil kouč Česlík.


Byli by teď, když se dostali na samé výsluní, Orlovští zklamáni, kdyby spadli zpět na druhé nebo třetí místo? „Já si myslím, že po dosavadním průběhu letošní sezony už nemůžeme být zklamaní, i kdyby pro nás sezona dopadla jakkoliv. Do dneška jsme předváděli hodně slušný hokej, který se líbí fanouškům a s tím jsme spokojeni. Samozřejmě, že se chceme nahoře udržet co nejdéle, ale spokojeni budeme i tehdy, když se dostaneme do první trojice po základní části,“ shrnul cíle pro zbytek nadstavby do jednoho bodu Petr Česlík.


Nadstavbová část je však ještě dlouhá. Bude trvat zhruba měsíc a ve hře je tudíž dostatek bodů, které se dají získat i ztratit. „Chtěli bychom připojit ještě nějaká vítězství, určitě přijdou i porážky, ale s tím se snad vyrovnáme. Důležité bude, abychom předváděli stejné výkony jako dnes proti Opavě a zbytek přijde sám,“ pravil v neděli Česlík.


Branky a nahrávky: 12. Samiec (Stránský), 18. J. Dušek (Potočný, Grygar), 38. Potočný (Studený, Prokop), 51. Potočný (Grygar, Mintěl), 57. Grygar (Stránský, Dušek) – 16. Měch (Suchý), 38. Grofek (Tichý), 40. Tichý (Grofek).


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Urbánek – Grygar, Kraft, J. Dušek – Stránský, Potočný, Studený – Škatula, Blatoň, Kotásek – Lukaštík, Minařík, Chomič. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.


Další zápas hraje Orlová ve středu v Šumperku.