Salith Šumperk – HC Orlová 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

„Cítíme se jako morální vítězové. Dovolím si tvrdit, že při hře pěti proti pěti jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Ale i bodík je dobrý. Udržel nás v čele tabulky. Po dnešním výkonu musím říci, že zaslouženě,“ shrnul vystoupení svých svěřenců kouč Orlové Petr Česlík.


Orlovské výpravě se příliš nezdál poměr vyloučených hráčů, který zněl 9:17. Ze dvou přesilovek také domácí skórovali. „Když si vezmete, že jsme půlku zápasu odehráli v oslabení, tak to hru logicky nabouralo. Kluci však dřeli, bojovali nadoraz. Dobře jsme pokrývali střední pásmo, výborně chytal Šafránek. Myslím, že při hře pět na pět to mohl být parádní hokej. Takhle to rozhodčí zbytečně rozkouskoval,“ podal svůj pohled Česlík.


Orlovští odehráli celý zápas s elánem, ačkoliv je hned ze startu arbitr Smitka posílal do čtyř a když náhodou vyloučil i šumperského hráče, tak hned vzápětí putoval na trestnou i někdo z Orlovanů. „Moc přesilovek jsme si nezahráli,“ ušklíbl se Česlík.


V perfektní atmosféře se domácí ujali vedení v přesilovce, kdy hosté neuhlídali střílejícího Stejskala. Důrazný a rychlý hokej pak pokračoval i v dalším průběhu. Šumperk ostřeloval orlovskou bránu odkudkoliv, Orlová se ale dostala do několika šancí, z nichž pár bylo vyložených. Neproměnila je a střelecky se prosadila až po polovině zápasu.


To domácí špatně střídali, před obráncem Mintělem se nečekaně objevila spousta prostoru, orlovský zadák tedy našlápl a ranou pod víko překonal Maláče – 1:1. Šumperští hráči se pak po teči v další přesilovce opět ujali vedení a to drželi až do 51. minuty.


„Maláč chytal všechny naše tvrdé střely, tak jsme to zkusili nahazovanými žabičkami. To přesně splnil další náš bek Prokop, který žabkou přes clonícího soupeře poslal Maláčovi puk do víka a srovnal,“ pochvaloval si plnění taktických úkolů Petr Česlík.


Zároveň vyzdvihl neutuchající bojovnost svých hráčů, kteří se nepoložili ani za nepříznivého stavu. „Toho si velmi cením. Tým prokázal týmového ducha a soudržnost. Proti velkému favoritovi, který se netají postupovými ambicemi, odehrál v obraně i útoku výborné utkání. Do třetí třetiny jsme nastoupili s enormním nasazením a naše snaha o vyrovnání byla vyslyšena,“ konstatoval orlovský trenér.


Jeho tým následně vůbec poprvé v letošním ročníku nezískal bonusový druhý bod za vyhrané prodloužení či nájezdy, což už také o lecčems svědčí. Po proměněném nájezdu Kudláčka vedli Orlovští 1:0, za domácí se pak v poslední třetí sérii trefil Holík a Šumperk se na poslední chvíli zachránil. V dodatkových nájezdech pak uspěl Hulva a zajistil Salithu druhý bod za vyhrané nájezdy. V tabulce nicméně zůstává stále za Orlovou.


Branky a nahrávky: 16. Stejskal (Duba, Novosad), 37. Hašek (Vrtík, Rozum), rozhodující nájezd Hulva – 31. Mintěl (Stránský), 51. Prokop.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Urbánek, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Hoďa – Grygar, Kraft, J. Dušek – Studený, Potočný, Stránský – Škatula, Blatoň, Kotásek – Minařík. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová v neděli s Velkým Meziříčím.