HC Rožnov p. R. – SK Karviná 1:7 (0:1, 1:4, 0:2)


„I když jsou Valaši na chvostu tabulky, dokázali sebrat body Frýdku i Kopřivnici, takže jsme klukům kladli na srdce, aby nic nepodcenili. Jsem rád, že to mužstvo dodrželo. Přístup hráčů mě potěšil,“ pochválil svůj tým, který se momentálně veze na vítězné vlně, trenér SK Pavel Zemánek.


Karvinští se pro zbytek sezony posílili o brankáře Radka Masného (hostování z Opavy), obránce Jana Kudláčka (střídavý start z Orlové) a útočníka Jana Lucáka (hostování z Třince). „Máme postupové ambice, a proto by měl patřičně vypadat i náš kádr,“ podotkl manažer karvinského klubu Dalibor Boniatti.


Trenéři sestavili čtyři pětice a neustálé rotování hráčů nakonec domácí borci nevydrželi. O výsledku rozhodla prostřední část hry, kterou Karvinští vyhráli 4:1 a do poslední dvacetiminutovky šli už s čtyřbrankovým vedením. Prakticky celý zápas hosté jen kontrolovali průběh hry a nepřipustili komplikace. Dvěma góly se blýskl Lumír Rosůlek.

„Měli jsme jisté obavy z tohoto zápasu, ale ty rychle opadly. Hráči perfektně plnili pokyny, Radek Masný v brance působil jistě, Honza Kudláček přinesl klid do naší obrany. Je to zasloužené vítězství, které potvrdilo naši současnou formu,“ zhodnotil povinnou výhru svého mužstva trenér Zemánek.


Branky a nahrávky: 9. L. Rosůlek (Luka), 27. Kuneta (Kudláček), 28. L. Rosůlek (Luka, T. Vaštík), 30. Kuneta, 37. D. Vaštík (Glas), 38. Holiš (Vyvijal), 43. Brudný (Glas), 56. Kudláček (Zakuťanský).


Karviná: Masný – Kytka, T. Vaštík, Rajnoch, Lucák, Brudný, Kudláček, Suszka – Luka, Hublík, L. Rosůlek – Hanke, Sabela, Zakuťanský – D. Varga, D. Vaštík, Glas – Zaoral, Král, Kuneta.