HC Orlová – Salith Šumperk 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Šlágr předposledního kola nadstavby mezi celky Orlové a Šumperka dopadl lépe pro šumperské Draky, kteří si z horkého orlovského ledu odvezli všechny tři body a zapříčinili, že se tým trenérů Česlíka a Grimma mezi první tři týmy tabulky nevejde.


„Chtěli jsme odčinit debakl z Opavy a omluvit se výkonem i výsledkem našim věrným fanouškům, ale v první části se nám to vůbec nedařilo,“ připustil hlavní kouč orlovského mužstva Petr Česlík. Orli byli nervózní, nasekali v obraně spoustu chyb a zaslouženě inkasovali. „Naše hra byla bez pohybu, bez bruslení. Byl to takový hurá hokej. V kabině jsme si to vyříkali a od druhé třetiny už jsme předváděli zcela odlišnou hru,“ pravil Petr Česlík.


A taky se bylo na co dívat. Domácí hokejisté převzali iniciativu a svého soka předčili. Začali se tlačit před bránu Šumperka, nejlepší obránce večera Prokop snížil a Orli sahali po vyrovnání. „Bohužel na začátku třetí části jsme v oslabení nepohlídali střelu obránce od modré, a tečovaný kotouč skončil v naší síti. Jak se později ukázalo, byl to vítězný gól,“ smutnil kouč Orlové.


Domácí se však nevzdávali. Studený snížil na 2:3 a do konce zbývalo ještě dost času. Následně však přišel rozhodující moment utkání. Po souboji rameno na rameno byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen stěžejní hráč Orlové Martin Potočný. Stalo se tak až po konzultaci s čárovým, neboť hlavní rozhodčí celou akci zprvu správně posoudil jako fér souboj a nevylučoval. „Nevím, co čárový hlavnímu řekl, ale když pak byl náš kapitán vyloučen, s týmem to trochu zacloumalo. Byli jsme v tlaku, sahali opět po vyrovnání a Martin své spoluhráče strhával k výbornému výkonu. Když chyběl, muselo se to nějak projevit,“ vysvětloval Česlík.


Šumperk už pak taktickou hrou, ve které nechybělo zdržování, výsledek uhlídal a to i přes poslední gólovou situaci v power play Orlové, ve které Blatoňovi chybělo jen deset centimetrů, aby dosáhl před prázdnou bránou na puk, letící kolem.


Konečný výsledek tedy není příznivý, ale Orlovští opět předvedli výkon, za který by se nemusela stydět ani prvoligová mužstva. Hráči na ledě plnili to, co jim na srdce kladli trenéři, drželi se svých obranných úkolů, vzorně si vypomáhali a zajišťovali se tak, jako je tomu letos v případě Orlové již pravidlem. „Sice to nebylo ještě na takové úrovni, jakou jsme předváděli před měsícem v době naší vrcholné formy, ale s výkonem spokojeni jsme a snad jsme alespoň takhle odčinili naše poslední zápasy,“ podotkl trenér Česlík.


Když už nic jiného, mohli domácí vzít duel o druhé místo s Šumperkem jako další prověrku z řady těžkých zápasů, která by je měla připravit na závěr sezony, konkrétně na rozhodující část probíhajícího ročníku, tedy play off. „Je třeba vidět, že Šumperk za stavu 3:1 mírně polevil a jeho koncentrace už nebyla taková, ale jinak lze s tímto konstatováním souhlasit. Dnes jsme nemohli počítat s Duškem a Kraftem, takže zase jsme měli rozbitou první formaci, já však pevně věřím, že na play off se už dají všichni hráči dohromady a nastoupíme v plné síle. A jestli bude účast v předkole play off na škodu nebo ne, to nám ukáží až samotné zápasy,“ uzavřel Petr Česlík.


Jeho tým nyní odjede odehrát povinný poslední zápas do Velkého Meziříčí. Podle slov trenéra se budou klíčoví hráči šetřit, aby mohli dát maximum svých sil do vyřazovacích bojů.


Branky a nahrávky: 38. Prokop (Minařík), 48. Studený – 13. Holík, 16. Ambruz (Sedlák), 41. Duba (Blanár).


Orlová: Šafránek – Mintěl, Urbánek, Prokop, Samiec, Kudláček, Vydra, Golab – Haas, Blatoň, Grygar – Škatula, Potočný, Minařík – Stránský, Studený, Chomič – Kotásek, Novák. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.


Další zápas hraje Orlová v neděli ve Velkém Meziříčí.