Intevo Karviná – Sokol Poruba 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)


Vstup do jarní části byl pro Karvinou vítězný. Na tři body se však domácí hodně nadřeli. „Kvůli nepřízni počasí nám letos odpadla tradiční soutěž Karvinský pohár, takže jsme do jarní části nastoupili nerozehraní a to bylo dvě třetiny utkání proti Porubě poznat,“ podotkl hrající kouč mužstva Martin Kurz.


Ostravané hráli svou klasiku – bránili ve čtyřech a na modré čekali na možnosti brejků. Po hrubce karvinské obrany se po úniku a následném přečíslení ujali vedení, Tomiczek však brzy srovnal na 1:1.


„Zápas byl dlouho o prvním gólu. Brankář Poruby chytal výtečně, nemohli jsme se proti němu prosadit. Ale vůle mančaftu po výhře byla velká, o čemž svědčí fakt, že jsme výsledek otočili až tři minuty před koncem,“ pověděl Kurz.


Hosté šli ještě jednou v zápase do vedení, když znovu zužitkovali brejkovou situaci, následně se ale do sítě trefil Pavlíček a Novotný dokonal obrat. Do sestavy se vrátil Pěnták, zahráli si i někteří dorostenci.


Branky Inteva: Tomiczek, Pavlíček, Novotný.
Karviná: Blucha – Řehůřek, Tomiczek, Zaremba, Komendir – Kurz, Pavlíček, L. Kubica – Hublík, Novotný, M. Kubica – Pěnták.


Intevo Karviná – HBC Třinec 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)


Vedoucí tým tabulky z Třince byl druhým jarním soupeřem karvinských hokejbalistů. Jejich výkon však zdaleka nebyl optimální. Karviná nastoupila do utkání se třemi kompletními formacemi, ale ani to jínebylo nic platné.


Skóre sice otevřel opět produktivní bek Tomiczek, nedůsledným zakončením a špatným krytím soupeřů v obraně však Karvinští přivodili obrat v zápase. „Výkon byl špatný. Začali jsme hrát až v závěru, ale to už bylo pozdě,“ shrnul blamáž Martin Kurz. I přes porážku zachytal výborně gólman D. Vašek.


Branky Inteva: Tomiczek,L. Kubica.
Karviná: D. Vašek – Řehůřek, Tomiczek, Zaremba, Komendir – Kurz, Wolf, L. Kubica – Hublík, Novotný, M. Kubica – Pěnták, V. Pavlíček.