SKLH Žďár nad Sázavou – HC Orlová 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

O tom, že hned předkolo play off je ve východní skupině II. ligy mimořádně vyrovnané, svědčí průběžné stavy sérií, které jsou všechny vyrovnané 1:1. Postoupil zatím jen Vsetín, který vyřadil loňského vítěze základní části Nový Jičín 2:0 na zápasy.


Bohužel se k Valachům nepřipojili hráči Orlové. Domácí hokejisté ze Žďáru zaskočili svěřence trenérů Česlíka a Grimma skvělým napadáním, agresivitou a bruslením a měli také více štěstí. „Gól jsme dostali hned z první střely na bránu, srovnali jsme, ale pak se puk odrazil od rozhodčího doprostřed kluziště a domácí hráč jej bez přípravy napálil do růžku naší branky,“ kroutil hlavou trenér Petr Česlík.


Orlová ve druhé třetině zlepšila pohyb a vyrovnala hru. Do té doby měli navrch domácí. „Soupeř hrál tvrdě, překvapil nás,“ připustil kouč Orlové. Ke smůle hostů inkasovali Orlovští v době, kdy přebírali iniciativu gól na 3:1. Stalo se tak v oslabení. „V té době už jsme ale měli navrch a šlo vidět, že domácím hráčům viditelně ubývají síly. Proto jsme si věřili, že v poslední části to otočíme,“ všiml si Česlík.


Jenže uběhlo jen dvacet sekund z poslední dvacetiminutovky a Orlová inkasovala počtvrté, což se ukázalo jako klíčový moment. Brankář Unzeitig, jenž mezi tyčemi nahradil nemocného Šafránka, své kolegy zrovna dvakrát nepodržel…


Od tohoto okamžiku už hrála pouze Orlová. Zapnula na vyšší rychlostní stupeň a srovnala na 4:4. „Už jsem věřil, že zápas zlomíme v náš prospěch, ale po chybě našich zkušených hráčů jsme dostali pátou branku a na tu už jsme nedokázali odpovědět,“ smutnil Petr Česlík.


Proto sehrají jeho svěřenci dnes, v sobotu 14. března od 17 hodin na domácím ledě rozhodující třetí duel celé série. Vítěz si zajistí postup do čtvrtfinále, pro poraženého sezona končí. „Mám z utkání trochu obavy. Papírově jsme favoritem, Žďár nemá co ztratit. Na druhou stranu už v průběhu čtvrtečního zápasu trochu šlapal vodu, fyzicky bychom měli mít navrch. Psychicky snad také, do brány by měl být připraven zase Šafránek, který je velkou oporou našeho týmu,“ řekl Česlík.

Mužstvu před zápasem zdůrazní, aby na ledě nechalo vše. „Nesmíme spekulovat, je třeba dát do utkání maximum. Teď už je to hop anebo trop. Já ale věřím, že mužstvo umí hrát rozhodující zápasy, proto také věřím v náš postup,“ poznamenal Česlík a pozval na důležitý zápas orlovské fanoušky, kteří byli v úterý při povzbuzování svého týmu sedmým hráčem Orlové.


Branky a nahrávky: 3. Plachý (M. Sobotka), 16. Vránek, 24. Plachý (Havelka, Fibikar), 42. Křišťan (Bukáček, Pleva), 53. R. Sobotka – 15. Kraft, 42. Kraft, 47. Urbánek (Potočný), 50. Škatula (Prokop), stav série: 1:1.


Orlová: Unzeitig – Mintěl, Urbánek, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Vydra – Grygar, Kraft, J. Dušek – Škatula, Potočný, Haas – Stránský, Studený, Kotásek – Blatoň. Trenér: Petr Česlík.