Petře, jak jste vnímal dnešní zápas a svůj hattrick?


Jsem rád, že jsme v prvním zápase nezaváhali. Čekal jsem sice od Opavy asi trochu více, ale důležitý je výsledek. Je to můj první hattrick u mužů. Velkou zásluhu na něm má Martin Potočný, který měl u všech mých gólů asistenci. Myslím, že společně s Martinem a Markem Haasem tvoříme dobrý útok.


Na začátku sezony jste sázel jednu branku za druhou a pak přišel útlum. Mají tedy fanoušci tento hattrick brát jako váš návrat do střelecké pohody?


Opravdu na mě spadla nějaká deka, ale ta byla zaviněná tak trochu problémy v soukromí. Oklepal jsem se, začal chodit do posilovny a více jsem se soustředil na zápasy. Jsem rád, že jsem konečně protrhl tu střeleckou smůlu. Není ale důležité kdo z nás dá branky, ale že vyhrajeme. Na vítězství se vždy podílí celé mužstvo.


Dnes se jede do Opavy. Jaké jsou šance orlovského celku?
Těžko soudit. Každý zápas je jiný. Samozřejmě, že se budeme snažit zvítězit i v Opavě, ale já osobně ten stadion přímo nesnáším. Nesedí mi. Bude taky rozhodovat, jak bude pískat hlavní arbitr. Je dobře, že v případě neúspěchu v Opavě máme ještě šanci v sobotu na domácím ledě, kde si věříme. Myslím, že s tímto mužstvem, mám na mysli Orlovou, jsme schopni postoupit a potrápit i lídra tabulky Šumperk. Je to paradox, před začátkem sezony se o nás psalo jako o outsiderovi, který bude hrát o udržení, a my jsme skončili z šestnácti týmů čtvrtí a hrajeme play off. To je až neuvěřitelné.