Slezan Opava – HC Orlová 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Série mezi opavským Slezanem a týmem Orlů pokračuje za nerozhodného stavu 1:1. Svěřenci trenéra Česlíka totiž ve čtvrtek podlehli soupeři na opavském ledě těsně 2:3.


„Musím přiznat, že jsme byli o maličko horší,“ sympaticky přiznal výhru Opavě kouč Orlů Petr Česlík. Tomu se onemocněním Jakuba Duška opět rozbila úderná první formace, do které zaskočil Kotásek. „Bohužel v play off tyhle maličkosti často rozhodují. Soupeři jsou vyrovnaní, zápasy také. Nezbývá než bojovat dál,“ pokrčil rameny trenér Česlík.


Jeho družina přijela do Opavy pochopitelně s cílem ukončit sérii už na opavském ledě. Úvodní minuty se hrála oťukávaná s čekáním na chybu soupeře. Opava se ujala vedení ve vlastní přesilovce, ale Orlová hrála dobře a důrazně a na začátku druhého dějství srovnala na 1:1.


„Vzápětí jsme však špatným střídáním inkasovali a zase museli dohánět jednogólové manko,“ přiznal chybu trenér Orlové. Jeho svěřenci se nevzdávali. Obětavě bránili a v rozumné míře vyráželi na zteč opavské klece. „Cením si, že se kluci nesložili a zaslouženě se dočkali vyrovnání,“ pochválil hráče Petr Česlík.


Po gólu Samiece se zdálo, že Orlová začíná mít navrch. Jenže ji znovu přibrzdilo vyloučení (poměr vyloučených byl 4:7 v neprospěch Orlů). V oslabení hosté inkasovali rozhodující trefu, na kterou už nedokázali reagovat. „Měli jsme tam do konce zápasu ještě poměrně dost slušných šancí, ale je třeba vidět i opavské šance,“ připustil Česlík.


Přestože se Orli snažili ze všech sil, Opava už vedení udržela a prodloužila sérii do dnešního rozhodujícího utkání. Z hlediska atraktivity byl zápas pro diváky opět jako dělaný a něco podobného se dá očekávat i zítra od 17 hodin na orlovském zimním stadionu. „Chtěl bych touto cestou znovu pozvat diváky, aby nás přišli podpořit. Hráči si to za letošní sezonu snad zaslouží. S pomocí našich fanoušků jsme doma o hodně silnější než při zápasech venku,“ pozval fandy na sobotní rozhodující zápas trenér Česlík.


Orlová je nyní ve stejné situaci jako byla v předkole play off se Žďárem. Tam situaci ustála. „Je to zase buď anebo,“ dodal Česlík.


Podobný stav je i v sérii mezi Vsetínem a Hodonínem (1:1), v dalších dvou sériích je už dobojováno. Favorité nezaváhali - Šumperk vyřadil Šternberk 2:0, Valašské Meziříčí zase Uničov také 2:0 na zápasy a oba celky jsou již v semifinále.


Branky a nahrávky: 14. Kukol (Měch), 23. Černý (Vitásek), 33. Grofek (Kukol) – 22. Prokop (Potočný), 29. Samiec (Potočný), stav série: 1:1.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Urbánek – Grygar, Kraft, J. Dušek – Škatula, Potočný, Haas – Stránský, Studený, Blatoň – Minařík. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.