Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 4:8 (1:2, 2:3, 1:3)


Na výsledku utkání se plně projevila pohoda orlovských hráčů, kteří po úvodním debaklu oplatili soupeři stejnou mincí a v pátek mu navrch také nasázeli „osmičku“.

V této sérii se zatím rodí na boje v play off nestandardní výsledky (1:8, 6:1, 8:4). Vyhovuje snad soupeř Orlové? „Když se podíváme na produktivitu, mohlo by se to zdát. Ale tím se nezaobíráme. Je jedno, jestli soupeři dáme sedm gólů nebo jeden. Počítají se jen výhry, jejich výše nemá zase takový vliv,“ domnívá se orlovský trenér Petr Česlík.


Jeho hráčům se ve Valašském Meziříčí hrálo od začátku velmi dobře. Během utkání vlastně neprohrávali, pořád byli o krok vpředu. „Kluci chtějí, makají, bojují. Je to pro ně šance se ukázat, jak na sebe upozornit, protože hokejová sezona se pomalu chýlí ke svému závěru,“ vysvětlil Česlík.


Orlům se na Valašsku dařily závěry třetin. Za stavu 1:1 dal Škatula v poslední minutě první části gól, ve 40. minutě zase přidal další branku Prokop. To už hosté vedli 5:3.


„Musím říci, že jsme to vůbec neměli jednoduché. Ano, dařilo se střelecky, ale soupeř za stavu 6:3 nepříjemně kousal a nakonec nám dal další gól na 6:4. V tu chvíli bylo důležité, že jsme jeho tlak přestáli, nepustili jej na kontaktní branku. Náš sedmý gól domácí zlomil,“ přiblížil hektický průběh poslední části Petr Česlík.


Domácí rovněž bojovali, šli do orlovských borců tvrdě a chvílemi je uzamkli v jejich třetině. Posledním dvěma brankám však už přihlíželo odevzdané mužstvo. „Třeba osmý gól už nic neřešil, o výsledku bylo rozhodnuto,“ pravil Česlík, který nechtěl po utkání nikoho konkrétního vyzdvihovat, ačkoliv třeba J. Dušek měl bilanci 2+2. „Vítězství je dílem celého kolektivu. Někdy jsou dny, kdy to jednomu hráči padá, jindy nevystřelí pořádně na bránu. Nebylo by spravedlivé někoho vyzdvihovat, všichni hráči předvedli maximální výkon a zaslouží pochvalu,“ komentoval výhru trenér Orlové.


Jeho tým se nyní bude muset připravit na možná nejtěžší krok – dovést v neděli celou sérii do zdárného konce. „Jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší. Soupeř do toho dá úplně všechno, takže my musíme také. Snad se nám podaří zaplnit náš zimák,“ vyslovil vytoužené přání za celý hokejový klub Petr Česlík.


Branky a nahrávky: 12. Krisl (Zrník, Šebesta), 39. L. Bokroš (Vaněček), 40. Sochorek (Kratěna, Krisl), 51. Matějný (Dvořák, Tatarčík) – 7. Haas (Potočný), 20. Škatula (Haas, Potočný), 30. J. Dušek (Stránský, Kudláček), 35. Grygar (Kraft, Mintěl), 40. Prokop (Grygar, J. Dušek), 42. J. Dušek (Kraft), 57. Škatula, 58. Hoďa (J. Dušek, Kraft), stav série: 1:2.


Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Samiec, Kudláček, Golab, Hoďa – Grygar, Kraft, J. Dušek – Škatula, Potočný, Haas – Stránský, Studený, Blatoň. Trenéři: P. Česlík a R. Grimm.