HBC Třinec – Intevo Karviná 6:7 po prodl. (3:1, 3:2, 0:3 – 0:1)

Napínavý thriller finálové série play off první ligy hokejbalistů mezi celky Karviné a Třince dospěl v sobotu do poslední možné fáze. Do rozhodujícího souboje kdo s koho.

Poslední prvoligové utkání této sezony rozhodli Karvinští spíše ofenzivními manévry než nějakou pečlivou defenzivou, o čemž svědčí i nestandardní výsledek na finále play off – 7:6. Koneckonců, je to logické - útočná síla Inteva je značná. „Ale museli jsme myslet i na obranu. V poslední třetině jsme si za nepříznivého stavu nemohli dovolit inkasovat na 7:3. To by už byl asi konec,“ připustil lídr karvinského týmu Martin Kurz.

Poděkování za vynikající povzbuzování svého týmu patřilo i výpravě karvinských žáčků, hráčů Inteva, kteří si do Třince na finále play off první ligy mužůpřijeli odskočit z vlastního domácího šampionátu žáků. Karvinští hráči jim to pak vrátili během republikového mistrovství.

Intevo se muselo obejít bez defenzivního pilíře Kartuše, jenž si kliďánko odjel na dovolenou, takže místo něj se v sestavě objevil Radim Kijonka. Celý týden se pečlivě připravoval a v sobotu šel po opravdu hodně dlouhé době znovu do hry.

Třinec zase vytáhl do pátého utkání zkušeného hokejistu Richarda Krále, který si odvedl své – rozdával perfektní přihrávky, ale borce z Karviné to nepřekvapilo. „Věděli jsme o tom. Čekali jsme, že ho soupeři nasadí už v zápasech u nás, takže tajný trumf to pro ně nebyl,“ podotkl Kurz.

Intevo odjelo do Třince s cílem neinkasovat jako první. „Starty do zápasů se nám totiž vůbec nedařily. Tentokrát jsme sice vedli, ale první třetinu stejně prohráli,“ pravil Kurz.

Karvinští se zmátořili ve druhém dějství, kdy dokázali srovnat na 3:3. Svěřencům trenéra Vladimíra Sýkory se dařily kombinace i přesilovky. Také hráči Třince využili početní výhody a navíc si připravili pro tým Karviné docela studenou sprchu, kdy během minuty a půl za stavu 3:3 nasázeli brankáři Vaškovi do sítě rovnou tři góly. Rázem byl stav 6:3.

„Nepanikařili jsme. Opakovali jsme si, že poslední patnáctiminutovky máme zdaleka nejlepší v celé soutěži. I když jsme minule s Třincem prohráli 2:5, tak jsme poslední třetinu vyhráli. Také při poslední domácí porážce 3:4 jsme vyhráli třetí třetinu 2:1. Věřili jsme si i tentokrát,“ dodal Kurz.

A skutečně. Intevo rychle dalo gól na 6:4, posléze přišla i kontaktní branka. Najednou Třinec silně znervózněl. Ani nemohl hrát svou obvyklou tvrdou hru. „Rozhodčí byli perfektní. Před zápasem nás upozornili, že ačkoliv oba týmy mají v řadách hokejisty, ať si laskavě hokejbal s ledním hokejem nepletou. Že budou za tvrdé a záludné zákroky nekompromisně vylučovat. Nám to nevadilo, my se snažíme hrát discplinovaně, ale soupeř musel hrát taky slušně a to mu moc nevyhovovalo,“ postřehl Kurz.

Problémy Třince došly naplnění pár minut před koncem, kdy Intevo vyrovnalo na 6:6 a šlo se do prodloužení. To uťal v čase 7:58 nejzkušenější borec Inteva Martin Kurz a poslal svůj tým do baráže. Ta bude mít shodou okolností navlas stejné obsazení jako před dvěma lety, kdy se v ní o postup do nejvyšší soutěže střetly Kovo Praha, Dobřany a právě Karviná. Jen se tentokrát nebude hrát v Praze, nýbrž v Dobřanech, protože ty jsou letos extraligové.

Branky Inteva: Tomiczek 2, Wolf 2, Řehůřek, Dittmann, Kurz.

Karviná: Vašek (Gill) – Dittmann, Kijonka, Řehůřek, Tomiczek, Zaremba, Pilch – Kurz, Blastoň, Luka – Rosůlek, Pavlíček, Wróbel – Wlaka, Wolf, L. Kubica – M. Kubica. Trenér: Vladimír Sýkora.