HC Havířov Panthers – Comarch Cracovia Krakow 5:4 po prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)

V prvním přátelském utkání letní přípravy přivítali Panteři na domácím ledě polského mistra z Krakova. Tento tým vede český trenér Roháček a Poláci byli domácím hráčům, po celý zápas vyrovnaným soupeřem. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení.

Na ledě bylo od prvních minut patrné, že oba celky jsou momentálně v plné fyzické přípravě a hra podle toho také vypadala.

Vázla kombinace i tradiční lehkost a tempo nebylo nijak vysoké, což je v této fázi přípravy tradiční a samozřejmé. Přesto se hráči smažili a bojovností nedostatky vynahrazovali.

Na utkání se přišlo podívat poměrně dost diváků, kteří byli zvědavi nejen na úroveň polského celku, ale také na značně obměněný kádr havířovských hokejistů. V něm nyní figuruje řada odchovanců a hráčů, kteří v Havířově bydlí, takže by k týmu mělo najít cestu více věrných příznivců.

Hosté působili zpočátku trochu kompaktněji a po dvou třetinách dokonce vedli 2:1. Jenže pak přišel velký obrat a havířovští nejenže vyrovnali, ale odskočili až na dvoubrankový rozdíl. Polský tým na poslední chvíli zmobilizoval síly a v power play po ukázkové akci vyrovnal. Když v poslední minutě zastavila střelu domácího Veleckého tyč, dospěl zápas k předem domluvenému prodloužení. To rozhodla nová posila z Vítkovic, Ondra Šedivý – 5:4.

I přes toto vítězství v prodloužení proběhly také předem domluvené samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

„Nastoupili jsme se třemi pětkami. Jsme stále ve fázi přípravy, takže hráči, kteří dnes nehráli, měli normální trénink v posilovně a pak výběh venku. Ve čtvrtek proti Šumperku se situace otočí a příležitost dostanou právě ti, kteří dnes nenastoupili,“ řekl po zápase trenér Havířova Petr Kaňkovský.

Branky a nahrávky: 12. Seman (Sikora), 43. Musial (Velecký), 51. Peštuka (Musial), 57. Sikora (Lašek), 62. Šedivý (Červenka) - 8. Bondiarievs (Slaboň, L. Laszkiewicz ), 33. Radnaňski, 58. Dudaš (Piotrowski), 59. L. Laszkiewicz (Bondiarievs, Csorich).

Havířov Panthers: Šafránek (Čech) – Zientek, Štefanka, Klimeš, Lašek, Peštuka, Hoďa, Falter – Seman, Sikora, Říčka, Červenka, Bursík, Šedivý, Lukaštík, Mocek, Velecký, Musial.