Panteři svým závazkům dostáli a soud jeho návrh zamítl. „Myslím si, že Petr nezvolil nejšťastnější řešení, jelikož jsme část dluhu uhradili, nadále jsme s ním byli v kontaktu a zbytek částky chtěli splatit v co nejkratším termínu. To se nakonec stalo a s ohledem na celkovou situaci jsme přesvědčeni, že návrh na konkurs byl zcela zbytečný. Poškodil tím naše jméno a vystavil nás zbytečným problémům,“ řekl jednatel HC Havířov Panthers Petr Folta.

Ten na úterní tiskové konferenci přiblížil také celkovou ekonomickou situaci. Z ní vyplývá, že klub má momentálně zajištěnu sezonu ze sedmdesáti procent, když u mládeže je to dokonce z devadesáti pěti procent. „Dostali jsme se do skluzu s platbami, protože jsme neobdrželi peníze od významného sponzora. Ten nám přitom v minulosti už několikrát peníze poskytl, takže jsme neměli důvod mu nevěřit a rozpočet i splátky jsme napasovali podle dohod. V současné situaci jsme však od něj obdrželi jen 1,7 milionu z deseti, které bychom měli podle smluv inkasovat. Samozřejmě se snažíme najít co nejrychleji řešení, ale ze dne na den to prostě nejde,“ dodal Folta.

Přesto stůl Panterů ještě není zcela čistý, když klub nadále dluží hráčům, trenérům realizačnímu týmu i dalším zaměstnancům. „Momentálně dlužíme hráčům platy za duben, květen a červen, což činí asi jeden a půl milionu korun. Trenéři mají pohledávky ve výši 255 tisíc a realizační tým okolo 150 tisíc korun. Další dluh máme na prémiích, a to ve výši jednoho milionu,“ vyčíslil dluhy Folta.

Na tiskové konferenci byli přítomni i zkušení hráči Filip Štefanka a Tomáš Klimeš. „Samozřejmě, že víme, že je situace složitá a v moc dobré atmosféře se nepřipravujeme, ale makáme naplno, protože to děláme hlavně pro sebe. Každopádně doufáme, že závazky vůči nám budou do začátku sezony uhrazeny, protože sami máme například půjčky nebo hypotéky, které také musíme splácet. S kluky v kabině jsme to probrali, trénujeme naplno a o žádné stávce nebo sabotování přípravy nemůže být v tuto chvíli řeč,“ řekli Štefanka s Kimešem.