VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V hokeji zůstává vše při starém

Karviná - V karvinském hokeji běží vše při starém. Zástupci rodičů v čele se Zbyňkem Kasperlíkem a Markem Šalounem s vedením současného SK Karviná nehnuli, na tahu je vedení města.

7.8.2009 1
SDÍLEJ:

Karvinský hokej se převratných změn nedočká. Ačkoliv by měl.Foto: Ivo Dudek

K razantním změnám v karvinském hokeji se podle všeho neschyluje. Na společných schůzkách tří zúčastněných stran - představitelů města v zastoupení náměstka primátora Petra Jurase, vedení SK Karviná v zastoupení jeho předsedy Pavla Zemánka a manažera Dalibora Boniattiho, i zástupců rodičů v čele se Zbyňkem Kasperlíkem a Markem Šalounem - k takové dohodě, která by plně uspokojila všechny zainteresované, nedošlo.


Představitelé karvinského hokeje Pavel Zemánek a Dalibor Boniatti podle očekávání zamítli převratné návrhy zástupců rodičů, kteří se pokoušeli proniknout do sedmičlenného výkonného výboru SK Karviná. Ten rozhoduje o všech podstatných věcech uvnitř klubu.


„Musím říci, že iniciativa rodičů nás nepříjemně překvapila. V tuto chvíli bych nerad cokoliv komentoval, neboť jednání s městem nadále probíhají. Až budou známy konkrétní výstupy, tak se ozveme,“ poznamenal trošku posmutnělým hlasem manažer SK Karviná Dalibor Boniatti.

Rozhodovací orgán SK nenarušen
„Během měsíce července se vlastně nevyřešilo vůbec nic. Předpokládali jsme, že se toho stihne hodně, ale bohužel,“ pokrčil rameny Zbyněk Kasperlík z řad rodičů, jehož iniciativa tak přišla vniveč.


Rozmrzele se tvářil i Petr Juras, který vyvinul značnou snahu o to, aby ke kompromisu došlo. „Na základě analýzy současného stavu v hokejovém klubu a dalších podkladů od rodičů jsme chtěli docílit dohody. Ta spočívala v tom, že by zástupci rodičů figurovali ve výkonném výboru. Bohužel ke kompromisu nedošlo. Pánové Zemánek s Boniattim byli proti,“ povzdechl si Juras.


Zástupci rodičů, mající za sebou podporu veřejnosti, chtěli mít ve výkonném výboru hokeje tři své členy. Dalším by byl zástupce města, tedy náměstek primátora Petr Juras. Vedení SK Karviná však bylo proti. Zřejmě se obávalo ztráty většiny rozhodovacích hlasů.


Karvinští činovníci hokejového klubu tedy podle předpokladů nesouhlasili, aby v jejich organizaci figurovali noví členové. Navrhovali pouze jakousi pracovní skupinu, tvořenou zástupci rodičů.

„To jsme odmítli. Dělat pro současný karvinský hokej bez toho, abychom o něm mohli rozhodovat, je nesmyslné,“ komentoval to Kasperlík. „Tím padl i poslední náznak nějakého kompromisu, i když ani pracovní skupina by celou záležitost moc nevyřešila,“ byl si správně vědom Juras.

Zpřísněná kontrola financí
Rodiče se nyní obracejí na město, které jediné má možnost jakkoliv do karvinského hokeje zasáhnout. Třeba tím, že přiškrtí své kohoutky, díky nimž teče do SK Karviná nemálo finančních prostředků.

„Dostávat čtyři miliony korun od města a nemít žádné výsledky s tím, že mládež klub houfně opouští, to není standardní,“ připomenul Kasperlík, který s rodiči připravuje písemné prohlášení, kterým chce veřejnosti přiblížit, jak jednání kolem karvinského hokeje probíhala.


Podobné prohlášení připravuje i SK Karviná. „Až nastane ten pravý čas, určitě se ke všemu vyjádříme. Momentálně ale opravdu nechceme komentovat nic bližšího,“ zopakoval Boniatti.


Město jako hlavní donátor karvinského hokeje nyní bude podnikat další kroky. „Koncem srpna je svolána dalších schůze rodičů, zároveň připravuji pro radu města veškeré podklady o celé této letní iniciativě. Abych pravdu řekl, jsem už z celé situace značně unavený, jelikož se točíme dokolečka v bludném kruhu a není v našich silách to rozseknout,“ podotkl rozčarovaně náměstek primátora pro oblast školství, sportu a tělovýchovy.


Juras sám se také zajímal o skutečný stav hráčů v mládežnických družstvech SK Karviná. V letních měsících je však obtížné dojít ke konkrétním cifrám. Oba protipóly – Zbyněk Kasperlík i Dalibor Boniatti utvrzovali Jurase v tom, že právě tento hráč na soupisce je, anebo není. Každý tvrdil opak.


„Až se rozjede sezona, budeme provádět namátkové návštěvy zápasů, abychom viděli, kolik hráčů během utkání zasáhne do hry. Zpřísníme také dozor finančních toků, pořád máme určité možnosti, jak si ověřovat dění v karvinském hokeji. Zase tak bezmocní nejsme. Můžeme nařídit třeba hloubkovou finanční kontrolu. K tomu mi stačí mandát od rady města,“ dodal už zase o něco optimističtěji Juras.


Je ale třeba jedním dechem dodat, že město může kontrolovat průchod financí jen do té výše, jakou hokej sponzoruje, tedy aktuálně do výše čtyř milionů korun. Zbylou administrativu mu vedení SK předložit nemusí.

Výchozí bod nula
Každopádně se v ledním hokeji v Karviné extra změny konat nebudou. Případná krajní varianta s možností odhlášení členů klubu, tedy dětí, by byla příliš riziková a vinou změny hokejové legislativy, která přišla na svět během července, není už ani dost dobře možná.


„Ta varianta tady byla, ale musel by se založit nový klub a současný karvinský hokej by musel přijít o drtivou většinu dětí. Jenže se změnou legislativy přišel zádrhel. A sice, že takový krok by musel klub posvětit. Do detailu jsem ty nové řády nečetl, ale momentálně by to mělo být tak, že odchovanec klubu náleží mateřskému oddílu neustále. V naší situaci je to tedy pořád SK Karviná,“ mračil se Kasperlík.


„I kdyby změna hokejové legislativy nepřišla, tak varianta odhlásit děti z klubu by byla riskantní. Momentálně v Karviné jiný hokejový klub nefunguje, děcka by musela na rok se závodním hokejem přestat a pak by trvalo deset let, než by se nový klub zmohl na kompletní mládežnickou základnu, završenou týmem dospělých. Přiznali to i někteří ze zástupců rodičů. A od jiných jsem už zase slyšel, že situace v hokeji se zlepšila,“ neví Juras pořádně, co si o tom má myslet.


Objektivně je třeba přiznat, že lední hokej je v republice, a vlastně i všude ve světě, jasně nejnákladnějším kolektivním sportem. Tam, kde si dětský fotbalista vystačí na sezonu se dvěma tisíci korun, je mladý hokejista nucen investovat čtyřnásobek. Přinejmenším.


Na druhou stranu, pokud klub dlouhodobě nevykazuje výsledky, přesto figuruje mezi prioritními sporty ve městě, které dostávají největší balík peněz na svou činnost, není asi také vše v pořádku.


Právě statut prioritního sportu je záležitost, o které se rozhoduje na radě města Karviné. „Momentálně se lední hokej vedle fotbalu a házené mezi prioritními sporty nachází. Ale nikde není řečeno, že tomu tak musí být napořád. Pozice prioritního sportu není trvalá, co čtyři roky se může měnit,“ upozornil Petr Juras.


K dosažení „hodnosti“ prioritního sportu mají momentálně nejblíže karvinský hokejbal (ten by si za letošní výsledky zasloužil navýšení dotací asi nejvíce) a hlavně basketbal.


Oba kluby se snaží zkompletovat mládežnickou základnu, jednomu chybí jedno družstvo, druhému dvě, oba za „směšné peníze“ také vykazují vynikající výsledky v oblasti mládeže. Jednotlivá družstva se dostávají do mistrovských či vicemistrovských rolí. Na rozdíl od hokeje.


Je jasné, že lze těžko srovnávat pozici hokejbalu s ledním hokejem, ale i tato fakta mohou být určitým měřítkem. „Karvinskému hokeji se přesto snažíme maximálně pomoci. Jeho výsledky nás ale znepokojují,“ zdůraznil Juras. V tuto chvíli se jasné řešení na zlepšení pozice karvinského hokeje nerýsuje.


„Můj osobní dojem je ten, že někdo nechce, aby se v karvinském hokeji cokoliv změnilo. Říkal jsem panu Jurasovi, že po nás bude příští rok přijímat na radnici další skupinu z řad nespokojených rodičů, protože v nové sezoně se karvinský hokej nikam nepohne,“ zakončil neradostnou vidinu Zbyněk Kasperlík, který udělal pro změnu v současném hokeji maximum. Nyní už může zakročit jen město.

Autor: Martin Ruščin

7.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 14 500 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Maséři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, -rekvalifikační kurz, -pracovní doba dle objednávek klientů, -komunikativnost, časová flexibilita, ochota učit se novým věcem, schopnost práce v kolektivu, - znalost různých druhů masáží - výhodou, , Způsob kontaktu: životopisy zasílat na email. Pracoviště: Petra pamánková - havířov město, Dlouhá třída, č.p. 1520, 736 01 Havířov 1. Informace: Petra Pamánková, . Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech švadleny/šičky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Vyučení v oboru výhodou, praxe v oboru taktéž;, Šití a kompletace záhlavků pro automobily;, pracovní doba od 6.00 hod. do 14.00 hod. občas pracovní sobota. Pracoviště: Auto trim czech s.r.o., Dělnická, č.p. 883, 735 64 Havířov 4. Informace: Alexandra Grafová, +420 736 402 224. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 20 000 Kč Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci Obsluha VZV a skladníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - nakládka, vykládka zboží, - zakládání zboží do regálu a vyskladňování zboží dle skladových dokladů , , Požadavky:, - Spolehlivost, pečlivost, samostatnost, - Zkušenosti s prací ve skladě vítány., , Způsob kontaktu: životopis je nutno zaslat předem. Na výběrové řízení budou pozváni pouze ti uchazeči, kteří splňují výše uvedené požadavky (nejedná se o agenturní zaměstnávání).. Pracoviště: Lama plus s.r.o., Svatopluka Čecha, č.p. 706, 735 06 Karviná 6. Informace: Drahomíra Durniková, . Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 24 000 Kč Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) KONTROLOR/KA NDT. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Máte znalosti a schopnosti provádět nedestruktivní kontroly výrobků? Máte znalosti v oblasti kovových materiálů? Pak hledáme právě Vás!Budete provádět nedestruktivní kontroly všech výrobků, obsluhovat zkušební zařízení a linky, zaznamenávat naměřené hodnoty a zpracovávat kontrolní protokoly a dokumentace pro zákazníky. Budete asistovat při zkouškách na ostatních zkušebnách a provozech v rámci získané odborné způsobilosti a účastnit se na přejímkách, auditech, FAI se zástupci odběratelů.Pro tuto pozici nutně potřebujete:SŠ vzdělání s maturitou strojírenského nebo elektro zaměření,znalost čtení výkresové dokumentace,uživatelská znalost práce na PC v prostředí MS Windows a Office,základní znalost ISŘ, samostatnost, zodpovědnost, spolehlivost, organizační schopnosti, pečlivost,znalost metod pro nedestruktivní zkoušení výhodou,personální certifikace v oblasti NDT dle EN ISO 9712/EN 473 v metodě UT a MT výhodou, znalost anglického, popř. německého jazyka výhodou. Pokud u nás budete úspěšní, čeká Vás možnost profesního růstu a rozvoje osobnosti, motivující mzdové ohodnocení včetně zaměstnaneckých výhod dle platné Kolektivní smlouvy.. Pracoviště: Bonatrans group a.s., Revoluční, č.p. 1234, 735 81 Bohumín 1. Informace: Renáta Závěšická, +420 597 082 483.

Dávid Guba se raduje ze své vítězné trefy do sítě Jablonce.

Útočník MFK Dávid Guba: Přešla mě chuť dívat se na tabulku

Házenkáři Karviné jsou chudší o dva body.

Kontumace házenkářů ve Frýdku

Tečku za TIP ligou udělalo posezení nejlepších. Vítěz Filip se na tabulky nedívá

Karviná /FOTO/ – Příjemná atmosféra, dobré jídlo a pití, vtipné historky a vzpomínky nejen fotbalové provázely ve čtvrtek přátelské posezení nejlepších tipligových hráčů za podzim 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT