SK Karviná – HK Krnov 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)


S Antonínem Plánovským na střídačce v roli hlavního kouče a s velkým odhodláním nastoupili krnovští hokejisté v Karviné do zahajovacího utkání nového ročníku pozměněného krajského přeboru. V letošním ročníku startují týmy Karviné, Krnova, Horního Benešova, Studénky, Rožnova pod Radhoštěm a Kopřivnice.


Hrát se bude za tři body čtyřkolově každý s každým a první čtyři týmy pak sehrají play off o postup do baráže o druhou ligu.


Krnovský tým vstupuje do soutěže s ambicemi a na ledě Karviné to prokazoval od začátku utkání. Hosté předváděli útočný hokej a velmi často zaměstnávali domácího gólmana. Stejnou mincí opláceli v první dvacetiminutovce také domácí hráči. Šance se rodily na obou stranách kluziště a diváci se určitě nenudili.


Zasloužené vedení zajistil krnovskému mužstvu v polovině první části Petr Dvořák po přihrávce Kostovského. Karvinští odpovídali velkou snahou a důrazem. Krnovské několikrát podržel navrátivší se gólman Šlupina, který si udržel čisté konto až do první přestávky.


Do druhé části nastoupili domácí hokejisté s nasazením a bojovností. Krnovští v úvodu nezachytili nápor Karviné a výsledkem byl vyrovnávací gól v jejich síti.


V dalším průběhu se však stále více prosazovali krnovští hokejisté. Dobře bruslili a vycházela jim i kombinace. Karvinští nehráli pasivně, ale Krnov byl produktivní a uštědřil domácím lekci.


Karviná byla v útlumu a za stavu 1:5 se už pomalu smiřovala s porážkou, která také nakonec přišla. Krnov kontroloval vývoj a tři body si bezpečně pohlídal.